PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń międzynarodowych. Od 4 września br. w składzie pociągu TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku znajdą się bezpośrednie wagony do Grodna na Białorusi.

Oferta międzynarodowa PKP Intercity to również podróże na wschód Europy. Wraz z wrześniową korektą rozkładu jazdy, przewoźnik zaoferuje pasażerom dodatkowe połączenie na Białoruś. Do tej pory podróżni mieli do dyspozycji przejazd do Mińska i Brześcia. Teraz do tych stacji dołączy także Grodno - jedno z najważniejszych miast kresowych dawnej Rzeczpospolitej. Dziś mieszka tam ok. 75 tysięcy Polaków.

Od 4 września br. codzienny pociąg TLK Hańcza z Krakowa do Białegostoku będzie miał wydłużoną relację do Grodna. Pomiędzy Białymstokiem a Grodnem pociąg zatrzyma się jeszcze w Kuźnicy Białostockiej. Skład będzie wyruszał ze stolicy Małopolski o godz. 04:46 i docierał do Grodna o godz. 14:22 (czasu lokalnego). W drogę powrotną będzie wyjeżdżał o godz. 15:32 (czasu lokalnego), aby dotrzeć do celu o godz. 23:04. Podróż na całej trasie wyniesie ok. 8,5 godz.

Bilety na przejazd pomiędzy Polską i Białorusią są dostępne w ofercie GRODNO SPECJAL. Dzięki promocji podróż z Krakowa do Grodna wyniesie 21,40 euro, z Warszawy 15,70 euro a z Białegostoku 7,50 euro. Dzieci do 4 roku życia podróżują bezpłatne, natomiast te, które nie ukończyły 12 lat, otrzymują 50% ulgę. Dodatkowo, wyłącznie w relacji Kuźnica Białostocka - Grodno lub odwrotnej, podróżni posiadający Kartę Polaka mogą nabyć bilet w ramach oferty GRODNO SPECJAL - KARTA POLAKA. Zryczałtowana opłata za przejazd w jedną stronę wynosi 4 euro. Bilety w ramach ofert specjalnych są dostępne wyłącznie w kasach biletowych.

0