Berlin - co warto zobaczyć?

Przejść Unter den Linden od Reichstagu i Bramy Brandenburskiej do Alexander Platz? Przekąsić bratwurst kupiony od człowieka-grilla. Wjechać windą 207 metrów i wypić kawę w obrotowej restauracji albo zobaczyc Mur Berlinski i słynny Checkpoint Charlie... Berlin, co warto zobaczyć? Czy nadal masz wątpliwości?

Jeśli masz ochotę, to przejdź się na zakupy na Ku’dammie w najwiekszym na kontynencie domu towarowym albo dla odmiany odwiedź Wyspę Muzeów i przenieś się w czasy starożytnego Egiptu, Grecji i Bizancjum.

Leśna polana w centrum miasta? Nie uwierzysz póki nie zobaczysz! Przekonaj się sam, jak wiele możesz obejrzeć i przeżyć w stolicy Niemiec, do której zawieziemy Cię szybko, tanio i komfortowo! Sprawdź zabytki, które warto zobaczyć w Berlinie!

Atrakcje Berlina

Alexanderplatz - Centrum dawnego Berlina Wschodniego. Od tej atrakcji Berlina warto zacząć zwiedzanie. Tu znajduje się dworzec obsługujący szybką kolej miejską S-Bahn oraz metro, więc po spacerze po placu można wybrać się do każdej innej części Berlina.

Wieża telewizyjna Fernsehturm - To budowla o całkowitej wysokości 368 metrów. Tym, którzy pragną nasycić oczy imponującą panoramą miasta, polecamy taras widokowy wewnątrz kuli znajdującej się na wysokości 203 m. Powyżej jest też restauracja z obrotowym pierścieniem, który w ciągu pół godziny robi obrót wokół własnej osi. Czyż to nie wspaniała atrakcja Berlina i zjawiskowe miejsce na kawkę?

Berlin ZOO - Największe w Europie ZOO ma obszar 35 hektarów. Zamieszkuje je blisko 14 000 zwierząt z 1 500 różnych gatunków. Zagrody, w których są ulokowane, odwzorowują ich naturalne warunki życia.

AquaDom - Największe na świecie akwarium cylindryczne znajdujące się w hotelu Radisson Blu. Akwarium ma 16 m wysokości i prawie 12 m średnicy. Mieści w sobie ponad milion litrów wody, w której pływa około 1 500 ryb z 50 gatunków. To trzeba zobaczyć!

Tropical Islands - Dla amatorów tropikalnych przyjemności doskonałym miejscem jest położony w okolicy Berlina ogromny park rozrywki i wypoczynku – tropikalna wyspa z własnym mikroklimatem! To wspaniała berlińska atrakcja dla miłośników tropikalnych klimatów! Największa na świecie samonośna konstrukcja podzielona jest na kilka stref: Morze Południowe, Wioska Tropikalna, Las Tropikalny. Życie kręci się tam wokół wielkich i mniejszych basenów ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi. Oprócz tego goście mogą zrelaksować się w kawiarenkach i barkach utrzymujących egzotyczną stylistykę. Poza tym, spacer po ogrodzie botanicznym, masaże, zabiegi spa, loty balonem... To cały dzień doskonałej rekreacji!

Mur Berliński - To międzynarodowy symbol podziału Niemiec z czasów zimnej wojny. W latach 1961-1989 system umocnień ciągnął się przez około 156 kilometrów, oddzielając Berlin Wschodni od Berlina Zachodniego. Mur upadł w nocy z 9 na 10 listopada 1989. Obecnie w dzielnicy Mitte zachowały się trzy jego fragmenty, przy ulicach Bernauer Straße, Niederkirchnerstraße i Liesenstraße. Fragmenty muru oglądać można także przy ulicy Hinterlandmauer.

Dla miłośników zabytków - Jeśli lubisz historię, sztukę i architekturę atrakcją Berlina będą dla Ciebie: Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Czerwony Ratusz, pomnik Marksa i Engelsa, Katedrę Berlińską (Berliner Dom), Wyspę Muzeów, Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Dla miłośników regionalnych smaków - Warto spróbować licznych gatunków piwa, wrzucić na ząb currywurst i zachwycić się smakiem czekolady.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Gdynia – BerlinSprawdź
Poznań – BerlinSprawdź
Bydgoszcz – BerlinSprawdź
Warszawa – BerlinSprawdź
Przemyśl – BerlinSprawdź
Kraków – BerlinSprawdź
Katowice – BerlinSprawdź
Opole – BerlinSprawdź
Wrocław – BerlinSprawdź
Zielona Góra – BerlinSprawdź
... - BerlinSprawdź inne miasta
0