Bratysława - co warto zobaczyć?

Jest to miasto, w którym ciekawą historię i przepiękne formy słowackiej kultury można spotkać na każdym kroku, ale nie ma tu tłumu turystów. Wolą oni raczej odwiedzić czeską Pragę, a Bratysława zwykle pozostaje w jej cieniu. Niesłusznie. Zjedź zatem z utartej trasy! Jeśli myślisz o weekendzie na Słowacji, pomyśl o Bratysławie, bo także tutaj PKP Intercity toruje Ci drogę.

Atrakcje Bratysławy

Katedra św. Marcina - Przez blisko 300 lat była miejscem koronacji monarchów węgierskich. To monumentalna budowla, która uznawana jest przez Słowaków za ich Narodowy Pomnik Kultury.

Brama Michalska (Michalská Brana) - Wybudowana ok. XIV-XV w. pełniła funkcję obronną miasta. Teraz przyciąga uwagę turystów kunsztowną formą i skupionymi wokół niej ciekawymi miejscami gastronomicznymi.

Stare Miasto - To skupisko wielu zabytków, pałaców, pomników, obiektów sakralnych, muzeów i galerii, które warto zobaczyć. Stare Miasto to także centrum życia kulinarnego.

Rynek starego miasta - Jego sercem jest charakterystyczna fontanna. Gdy się przy niej stanie, można dostrzec, jak między kolorowymi kamienicami przemykają tajemnicze kręte uliczki. Miło spędzić tam trochę czasu i poczuć klimat starodawnej Bratysławy.

Pałac Prymasowski - Położony na tyłach ratusza pałac był świadkiem wielu historycznych wydarzeń. Teraz przyciąga uwagę nie tylko bogatą historią, ale także ciemnoróżową fasadą, która stanowi dla turystów ciekawe tło do pamiątkowych zdjęć.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Warszawa – BratysławaSprawdź
Katowice – BratysławaSprawdź
... - BratysławaSprawdź inne miasta
0