Dlaczego Wiedeń

Przenieś się do stolicy elegancji, kultury, luksusu i kunsztownie zdobionych pałaców. Posłuchaj przepięknej muzyki płynącej swobodnie przez parki lub odbijającej się echem między wąskimi krętymi uliczkami. Rozsmakuj się w apetycznie podawanych potrawach i życzliwym klimacie wiedeńskich restauracji, a jeśli najdzie Cię ochota na niezapomnianą zabawę... nie rozczarujesz się. Warto odkryć ten skarb austriackiej kultury, z PKP Intercity – Wiedeń jest bliżej niż Ci się wydaje.

Warto zobaczyć

Katedra św. Szczepana znajduje sie na byłym terenie dwóch kościołów. Jej budowa została zakończona w roku 1160. Inicjatorem jej charakterystycznego romańsko-gotyckiego stylu jest Rudolf IV (1339-1365). Jako siedziba arcybiskupa i najważniejszy obiekt sakralny w Wiedniu stała się symbolem miasta.

Albertina Platz i Augustina - Plac Albertina to przedsionek Hofburga. Tutaj znajduje się muzeum sztuki nowoczesnej z mnóstwem rysunków, akwareli i druków. Ruchome schody pomogą nam dostać się na górę, skąd rościąga się piękny widok na ogrody Hofburga.

Pałac Schönbrunn - Do 1918 był siedzibą Habsburgów, a teraz jest najczęściej odwiedzaną atrakcją turystyczną w Wiedniu i najważniejszym zabytkiem kultury Austrii. Zespół pałacowy obejmuje Zamek Cesarski, Zoo oraz rozległy park z fontannami, rzeźbami i innymi skarbami architektury (Glorietta, Palmowy Pawilion).

Tropikalny pawilon motyli - Położony jest w centrum miasta tylko 200 metrów od budynku Opery. Tam w odtworzonym środowisku puszczy deszczowej można zobaczyć setki żywych, swobodnie fruwających motyli tropikalnych.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Gdynia – WiedeńSprawdź
Warszawa – WiedeńSprawdź
Katowice – WiedeńSprawdź
... – WiedeńSprawdź inne miasta
0