Przejazdy grupowe w PKP Intercity to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy podróżują po Polsce w grupie 11 osób lub większej.

E-wniosek na przejazdy grupowe: łatwiej i bez wychodzenia z domu

Dla wygody wszystkich pasażerów wybierających się w podróż w większym gronie, przygotowaliśmy specjalną aplikację, dzięki której wniosek na przejazd w grupie można złożyć przez Internet, a my go rozpatrzymy w ciągu maksymalnie 5 dni roboczych.

Przedstawiamy krótki poradnik jak skorzystać z aplikacji.

...Krok pierwszy: rejestracja na stronie

Aby skorzystać z aplikacji zarejestruj się lub zaloguj (jeśli posiadasz już konto) na stronie przejazdygrupowe.intercity.pl.

...Krok drugi: wypełnienie wniosku

Poza niezbędnymi danymi osoby odpowiedzialnej za grupę (osoba ta musi jechać razem z grupą!), podaj liczbę pasażerów - z podziałem na przysługujące im zniżki.

...Krok trzeci: Karta przejazdu grupy

Czas rozpatrywania wniosku to maksymalnie 5 dni roboczych. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia – wydrukuj „Kartę przejazdu grupy”, logując się wcześniej na swoje konto w aplikacji.

...Krok czwarty: odbiór biletów

Możesz już kupić bilety we wskazanej we wniosku kasie. Pamiętaj aby to zrobić najpóźniej na 7 dni przed wyjazdem.

Bilet grupowy wystawiony na odległość nie mniejszą niż 50 km jest fakturą VAT ( podstawa: Dz. U. z dnia 9 grudnia 2013 r., par.3, pkt.4). W związku z tym do tego rodzaju biletów nie będą wystawiane faktury VAT.

Przydatne wskazówki, dodatkowe informacje:

 • przy przejazdach grup w dniach:
  - od poniedziałku do czwartku i w sobotę stosuje się upust 20% od ceny bazowej;
  - w piątek i w niedzielę stosuje się upust 15% od ceny bazowej,
 • pociągiem PKP Intercity w grupie jest raźniej i taniej! Na każde 20 osób uiszczających należności za przejazd – jedna osoba uprawniona jest do bezpłatnego przejazdu, przy czym liczba osób korzystających z bezpłatnego przejazdu nie może być większa niż 4 osoby w danej grupie;
 • liczba miejsc dostępnych w ofercie jest limitowana, dlatego im wcześniej zamówimy przejazd grupy, tym lepiej. Najwcześniej bilety możemy zamówić na 90 dni przed podróżą, najpóźniej – na 14 dni przed zamierzonym terminem wyjazdu grupy;
 • grupa podróżnych po złożeniu wniosku nieoczekiwanie się zmniejszyła? Spokojnie – ulga przewidziana dla grup nadal jest możliwa, ale pod warunkiem, że liczba uczestników korzystających z przejazdu grupowego nie jest mniejsza niż 11 osób;
 • podczas kontroli – organizator przejazdu powinien okazać konduktorowi zarówno bilety, jak i „Kartę przejazdu grupy”, zaś uczestnicy przejazdów grupowych, którzy korzystają z uprawnień do ulg ustawowych – powinni okazać stosowne dokumenty poświadczające te uprawnienia (np. uczniowie powinni posiadać ważną legitymację szkolną, studenci – ważną legitymację studencką).
 • w przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego: (22) 47 42 768, (22) 47 42 767, (22) 47 42 556, przejazdy-grupowe@intercity.pl
  Obsługa Klientów w dni robocze: poniedziałek – piątek w godz. 7:30-15:30.

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zapoznania się z regulacjami dotyczącymi przejazdów grupowych § 50 Taryfy Przewozowej Spółki PKP Intercity i § 15 RPO-IC.  

Uwaga! Oferta nie łączy się z innymi ofertami handlowymi.

Przejazdy grupowe osób niepełnosprawnych

Przypominamy, że organizatorzy przejazdów grupowych, w których grupach będą podróżowały osoby niepełnosprawne, powinni przed wyjazdem zgłosić przewoźnikowi potrzebę asysty lub/i zapewnienia odpowiedniego rodzaju taboru. Pomoc zapewniana jest pod warunkiem, że powiadomiono Nas o potrzebie udzielenia pomocy danej osobie przynajmniej na 48 godzin, zanim taka pomoc będzie potrzebna. Jeżeli bilet pozwala na odbycie kilku podróży, wystarczy jedno powiadomienie, pod warunkiem że przekazana zostanie wystarczająca informacja na temat terminu kolejnych przewozów.

Zgłoszenia przejazdów grupowych osób niepełnosprawnych przyjmowane są całodobowo:

 • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego oraz w godzinach pracy Centrum Obsługi Klienta
 • telefonicznie przez konsultantów Infolinii PKP Intercity, nr 42 205 45 31 Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.
 • telefonicznie przez konsultantów Infolinii PKP Intercity, nr: 703 200 200 (Infolinia dla abonentów krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych). Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy „PKP Intercity” S.A.
 • telefonicznie (dla połączeń realizowanych z zagranicznych sieci telekomunikacyjnych) - +48 22 391 97 57 Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

 

Warunki i cennik oferty

0