Jak skorzystać z pomocy w podróży przy przejazdach grupowych

Dla osób z niepełnosprawnością i o ograniczonej sprawności ruchowej korzystających z oferty „Przejazdy grupowe” istnieje możliwość zorganizowania pomocy w podróży, która może być zapewniona pod warunkiem wcześniejszego powiadomienia przewoźnika przynajmniej na 48 godzin, zanim taka pomoc będzie potrzebna.

Informacja o pociągach posiadających urządzenia wspomagające wsiadanie/wysiadanie do/z pociągów znajduje się w rozkładach jazdy oraz wyszukiwarce polączeń.

Pociągi PKP Intercity oznaczone, jako posiadające udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach, w całym składzie posiadają maksymalnie dwa takie miejsca.

 • Zapoznaj się z zasadami korzystania z oferty „Przejazdy grupowe”.
 • Organizatorzy przejazdów grupowych oczekujący pomocy w podróży koleją dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej, zobowiązani  są równolegle ze złożeniem wniosku na przejazd grupowy, zgłosić potrzebę i zakres potrzebnej pomocy/asysty. Numer zgłoszenia dotyczącego potrzeby zapewnienia pomocy wraz z numerem wniosku na przejazd grupowy, którego zgłoszenie dotyczy, należy przesłać na adres przejazdy-grupowe@intercity.pl . Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo:
   • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego oraz w godzinach pracy Centrum Obsługi Klienta
   • telefonicznie przez konsultantów Infolinii PKP Intercity, nr 42 205 45 31 Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.
   • telefonicznie przez konsultantów Infolinii PKP Intercity, nr: 703 200 200 (Infolinia dla abonentów krajowych sieci stacjonarnych i komórkowych). Opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy „PKP Intercity” S.A.
   • telefonicznie (dla połączeń realizowanych z zagranicznych sieci telekomunikacyjnych) - +48 22 391 97 57 Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

(Opłata za każdą rozpoczętą minutę połączenia dla abonentów TK Telekom wynosi 1 złoty 29 groszy. Koszt połączenia z sieci innych operatorów jest zgodny z ich cennikiem. Usługę świadczy TK Telekom Sp. z o.o.).

Jak mogę odblokować połączenia na numer 703 200 200 ?

Jeżeli próbujesz połączyć się z Infolinią IC, a numer z którego dzwonisz to Twój własny numer (czyli samodzielnie opłacasz za niego abonament) skontaktuj się z infolinią Twojego Operatora w celu odblokowania realizacji połączeń na numery 703. Możesz też skorzystać z aplikacji mobilnych lub strony www Operatora.

Jeżeli próbujesz połączyć się z Infolinią IC, a numer z którego dzwonisz to Twój numer służbowy (czyli to Twój pracodawca opłaca abonament) to skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za telefony w celu odblokowania połączeń z numerami 703.

0