Poznaj warunki przejazdu Zastępczą Komunikacją Autobusową

Zastępczą Komunikacją Autobusową

W przypadku zaplanowanej wcześniej zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) za pociąg, który w rozkładzie jazdy oznaczony był jako posiadający urządzenia wspomagające wsiadanie/wysiadanie do/z pociągu, możliwy jest przewóz osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach.

W celu przygotowania takiego przejazdu, prosimy o zgłoszenie takiej potrzeby na co najmniej 48 godzin przed rozpoczęciem podróży (rekomendujemy przekazanie zgłoszenia z większym wyprzedzeniem, niż na 48 godzin przed planowaną podróżą).

Po uzyskaniu ze stosownym wyprzedzeniem informacji o planowanym przejeździe Podróżnego zastępczą komunikacją autobusową, podjęte zostaną starania w celu podstawienia autobusu niskopodłogowego, przystosowanego do przewozu takich osób lub inny pojazd, który będzie wyposażony w rampę wjazdową i dedykowane miejsce dla osoby na wózku.

Jeśli zgłoszenie przejazdu Pasażera z niepełnosprawnością wpłynie w krótszym terminie, PKP Intercity nie gwarantuje realizacji usługi.

Przejazd ZKA może być zorganizowany maksymalnie dla dwóch osób poruszających się na wózkach w zakresie jednego połączenia ujętego w rozkładzie jazdy pociągów.

Więcej aktualnych informacji o ZKA

0