Odcinki wyłączone z ruchu w związku z remontami.

Zmiany na trasie Warszawa - Poznań

Od 11 czerwca rozpoczyna się remont linii kolejowej na trasie Poznań – Warszawa. Pociągi tej relacji będą kursowały przez Inowrocław i Gniezno z postojem w drugim mieście. Dodatkowo trzy pary pociągów kategorii TLK oraz jedna para IC będzie się zatrzymywać na stacji Inowrocław Rąbinek.

Zmniejszy się liczba połączeń między Warszawą i Poznaniem – z dotychczasowych 14 par pozostanie 12 połączeń (sześć kategorii EIC, pięć TLK oraz jedno IC). Podróżni ze Słupcy będą mogli dojechać bezpłatnym autobusem do Konina, skąd ruszy dodatkowy pociąg do Warszawy.

Mapa komunikacji zastępczej:

Trasa objazdowa wydłuży podróż na trasie z Warszawy do Poznania od czterdziestu minut do ponad godziny.

W związku z utrudnieniami na powyższej trasie, zdecydowaliśmy się obniżyć o ok. 10% cenę Biletu Taniomiastowego obowiązującego w kategorii TLK i IC. Dzięki temu za podróż z Poznania do Warszawy zapłacicie Państwo w drugiej klasie 54,90 zł według taryfy normalnej a nie 61 zł jak dotychczas. Nowe ceny biletów obowiązują od 1 czerwca.

Podróżni z Konina i Koła będą mogli skorzystać z uruchomionej zastępczej komunikacji autobusowej. Cztery pary autobusów kursować będą między Koninem, Kołem i Kutnem, gdzie można będzie się przesiąść do pociągu w stronę Warszawy lub Poznania.

Mieszkańcy Wrześni będą mogli dostać się do Gniezna dzięki dwóm parom połączeń dziennie do Gniezna, skąd będzie można wsiąść do pociągu zarówno do Warszawy, jak i do Poznania. Raz dziennie będzie też kursował autobus na trasie Słupca – Konin, skąd można będzie wsiąść do dodatkowo uruchomionego połączenia TLK do Warszawy.

Bez zmian pozostaje liczba połączeń międzynarodowych na trasie Warszawa – Berlin, chociaż pociągi będą kursowały ok. 40 - 60 minut dłużej. Zmniejszy się z siedmiu do sześciu liczba połączeń na trasie Warszawa – Szczecin. Do dyspozycji podróżnych pozostaje pięć par pociągów kategorii TLK oraz jedna para EIC. Zmieni się trasa pociągów w kierunku Krakowa. Pojadą one przez Kalisz, a nie jak do tej pory przez Kutno, co nie wpłynie na czas podróży.

Postanowienia dotyczące modernizacji odcinka Kutno - Poznań

Szczegółowe rozkłady jazdy w ramach Zastępczej Komunikacji Autobusowej obowiązujące do 2 września.

Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące w okresie 3 września – 14 października 2017 r..

Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące w okresie 15 października – 9 grudnia 2017 r..

Sprawdź szczegółową lokalizację przystanków na mapie:
 • Września - przy placu obok stacji kolejowej– zobacz mapę
 • Gniezno- ul. Dworcowa 7, przed budynkiem dworca PKP – zobacz mapę
 • Słupca -plac postojowy przy stacji kolejowej– zobacz mapę
 • Konin-przy wyjściu z dworca PKP – zobacz mapę
 • Koło- ul. Dworcowa 1, przed budynkiem dworca PKP – zobacz mapę
 • Kutno- ul. 3 Maja, przed budynkiem dworca PKP – zobacz mapę

Zmiany na trasie Warszawa - Lublin

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury, od 11 czerwca br. zmieni się rozkład jazdy PKP Intercity dla pociągów jadących przez Lublin. Składy kursujące na odcinku Warszawa – Lublin będą skierowane na trasę przez Lubartów, Parczew, Radzyń Podlaski, Łuków, Siedlce i Mińsk Mazowiecki z postojami we wszystkich tych miejscowościach. W związku z tym mieszkańcy Lubartowa, Parczewa i Radzynia Podlaskiego zyskają bezpośrednie połączenie ze stolicą a pasażerowie z Łukowa z Lublinem. Dla mieszkańców Puław i Dęblina zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Autobusy dowiozą pasażerów do Łukowa, gdzie podróżni przesiądą się do pociągów z i w kierunku Warszawy. Podróżni z Nałęczowa skorzystają natomiast z autobusów kursujących do Lublina, gdzie czekać będą na nich składy jadące do stolicy.

Trasę z Warszawy do Lublina obsłuży 8 par pociągów TLK (w tym jedna tylko weekendy), a z powodu objazdu czas podróży wydłuży się o około 30 – 40 minut. Z uwagi na brak elektryfikacji na odcinku Łuków - Lublin, między Warszawą a Lublinem pojadą tylko składy wagonowe. Pociągi PesaDART, które do tej pory kursowały do Lublina, zostaną skierowane na inne linie. Po zakończeniu remontu na trasę z Warszawy do Lublina wrócą komfortowe pociągi.

Mapa komunikacji zastępczej:

Na czas remontów PKP Intercity obniży ceny biletów na całej trasie Warszawa – Lublin oraz na odcinkach pośrednich. Rabat wyniesie od kilku do kilkudziesięciu procent, czyli nawet do 10 zł. Przykładowo za bilet z Warszawy do Lublina podróżni zapłacą 30,90 zł a nie jak dotychczas blisko 40 zł. Zmianie ulegną również ceny biletów do Terespola i Białej Podlaskiej. Klienci za podróż do tych miast zapłacą odpowiednio 34,90 zł oraz 29,90 zł, czyli o ponad 11 zł i 10 zł mniej niż do tej pory. Nowy cennik zacznie obowiązywać od 22 maja.

Sprawdź szczegółowe ceny Biletu Taniomiastowego

Modernizacja wpłynie również na kursowanie pociągów jadących z południa i zachodu Polski. Pasażerowie z Krakowa, Katowic, Kielc oraz Wrocławia dojadą składami PKP Intercity do Dęblina. Stamtąd zostaną zabrani zastępczą komunikacją autobusową do Lublina. Po drodze autokary zatrzymają się również w Nałęczowie i Puławach. Liczba pociągów z południa Polski (Kraków, Kielce, Katowice, Wrocław), kursujących przez Radom pozostanie bez zmian. Natomiast z powodu wycofania pociągów PesaDART, mieszkańcy Lublina nie będą mogli skorzystać z bezpośrednich połączeń m.in. do Bielska-Białej, Częstochowy czy Zielonej Góry. Dla podróżnych, którzy będą chcieli dostać się do tych miast, PKP Intercity przygotowało dogodne przesiadki w Warszawie.

Sprawdź szczegółowe rozkłady jazdy w ramach Zastępczej Komunikacji Autobusowej

Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące do 2 września 2017 r

Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące w okresie 3 września – 14 października 2017 r.

Szczegółowe rozkłady jazdy obowiązujące w okresie 15 października - 9 grudnia 2017 r.

Sprawdź szczegółową lokalizację przystanków na mapie:
 • Dęblin -ul.Dworcowa, przed budynkiem dworca PKP– zobacz mapę
 • Łuków-ul.Dworcowa, przed budynkiem dworca PKP– zobacz mapę
 • Puławy Miasto- ul. Aleja Partyzantów 59, przed budynkiem dworca PKP – zobacz mapę
 • Nałęczów- Kolonia Drzewce 18, przed budynkiem dworca – zobacz mapę
 • Lublin- Przystanek ZTM 06, obok budynku Dworca PKP – zobacz mapę

Informacja o honorowaniu biletów na przejazd pociągami Przewozów Regionalnych w pociągu TLK 21100

0