EuroCity (EC), EuroNight (EN) i Międzynarodowe pociągi pośpieszne (MP) – za granicę nowocześnie i komfortowo

Na europejskie szlaki podróżnych zabierają pociągi EuroCity (ekspresowe połączenia do europejskich stolic), EuroNight (szybkie nocne połączenia międzynarodowe) oraz MP (międzynarodowe pociągi pośpieszne - całoroczne połączenia dzienne i nocne). Dzięki międzynarodowej ofercie Intercity możesz odbyć wiele inspirujących podróży w komfortowych warunkach.

Kalendarium marki

Historia międzynarodowej kategorii pociągów EuroCity sięga 1987 roku. Od lat 90. pociągi EC kursują także w krajach Europy Środkowo-Wschodniej (w Polsce od 1992 r.), z PKP Intercity  – od 2001 roku. Pierwsze pociągi EuroNight na europejskich torach pojawiły się w 1993 roku.

Usługi

W skład pociągów EuroCity  (na terenie Polski kursujących pod marką EIC i IC) wchodzą komfortowe wagony klimatyzowane klasy 1 i 2 oraz wagon restauracyjny – oferujący doskonałe dania kuchni polskiej i europejskiej, napoje zimne i gorące oraz szeroką gamę napojów alkoholowych.  Dodatkowo podczas podróży prowadzona jest sprzedaż napojów oraz przekąsek. Dla wygody wszystkich pasażerów, w wybranych składach kursują również wagony przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wagony umożliwiające przewóz rowerów i sprzętu turystycznego.

Czy wiesz, że...

Każdego dnia, PKP Intercity wraz ze swoimi zagranicznymi partnerami, uruchamia kilkadziesiąt międzynarodowych połączeń kolejowych. Jednym z najpopularniejszych kierunków, jaki wybierają polscy pasażerowie jest Berlin.

Siatka międzynarodowych połączeń

 

Obecnie pociągi EC (EuroCity) kursują, z Warszawy do:

- Berlina (przez Kutno, Poznań, Rzepin i Frankfurt nad Odrą)

- Pragi (EC „Praha” i „Porta Moravica”, przez Sosnowiec, Katowice, Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice; „Chopin” przez Kraków Główny, Oświęcim, Czechowice Dziedzice, Ostrawę, Ołomuniec i Pardubice)

- Ostrawy (EC „Comenius”, przez Sosnowiec, Katowice, Tychy i Rybnik)

Wiednia (EC „Polonia” i „Sobieski”, przez Sosnowiec, Katowice, Zebrzydowice, Ostrawę, Przerów i Brzecław; „Chopin” przez Kraków Główny, Oświęcim, Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Ostrawę, Przerów i Brzecław)

- Budapesztu (EC „Varsovia”, przez Sosnowiec, Katowice, Zebrzydowice, Ostrawę, Przerów, Brzecław, Bratysławę, Szturowo; „Chopin” przez Kraków Główny, Oświęcim, Czechowice Dziedzice, Zebrzydowice, Ostrawę, Przerów, Brzecław, Bratysławę, Szturowo)

z Gdyni do:

- Berlina (przez Bydgoszcz, Inowrocław, Gniezno, Poznań, Rzepin i Frankfurt nad Odrą)

- Wiednia (EC „Sobieski” przez Malbork, Iławę, Warszawę, Sosnowiec, Katowice, Zebrzydowice, Ostrawę, Przerów i Brzecław)

 

W ramach MP (Międzynarodowych pociągów pośpiesznych) oferujemy obecnie połączenia dzienne, z Krakowa do:

- Grodna (MP „Hańcza”,przez Warszawę i Białystok)

z Przemyśla do:

 - Kijowa (przez Lwów)

oraz połączenia nocne, z Warszawy do:

- Mińska (MP „Polonez”, przez Siedlce, Terespol i Brześć),

- Moskwy (MP „Polonez”, przez Siedlce, Terespol, Brześć, Mińsk i Smoleńsk),

Kijowa (MP „Kiev-Express”, przez Lublin), 

- Lwowa (MP Lwów-Express, przez Kraków, Rzeszów i Przemyśl)

Z Wrocławia do:

-Lwowa (MP Lwów-Express, przez Kraków, Rzeszów, Przemyśl)

Jeżeli chcesz zapoznać się z cenami biletów oraz dowiedzieć się co warto zobaczyć w powyższych miastach przejdź do sekcji Połączenia międzynarodowe

Filozofia/misja marki

Międzynarodowe pociągi pospieszne, EuroCity i EuroNight stanowią korzystną cenowo, a komfortową alternatywę dla podróży samolotem, autobusem czy samochodem po Europie. Składy pociągów międzynarodowych wyposażone są nowocześnie i komfortowo, aby podróż za granicę stała się niezapomnianą przygodą.

0