Sprawdź jak komfortowo zaplanować podróż, zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi zakupu biletu.
Gdzie kupić bilet na pociąg express intercity premium

W celu zapewnienia podróżnym maksimum komfortu w pociągach kategorii Express InterCity Premium przypominamy o konieczności zakupu biletu przed zajęciem miejsca w pociągu Pendolino.

Możecie Państwo skorzystać z zakupu przez stronę internetową, aplikację IC Mobile Navigator, kupić bilet w kasie lub w jednym z biletomatów zlokalizowanych na dworcach w największych miastach.

Zakup biletu u konduktora na pociągi kursujące w kategorii EIP jest niemożliwy a przebywanie na podkładzie bez ważnego biletu oznacza konieczność zapłaty zarówno należności za bilet jak i opłaty dodatkowej w wysokości 650 zł. Dotyczy to zarówno biletu dla osób, jak i na przewóz roweru, biletów dodatkowych ze wskazaniem miejsca do siedzenia oraz dopłaty do EIP. Wyjątkiem są bilety wydawane w ramach zmiany umowy przewozu lub zmiany zakresu uprawnień w tym samym pociągu, biletów dla osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich podróżujących samodzielnie lub z opiekunami oraz dopłat do pociągów EIP wydanych do biletów międzynarodowych z rezerwacją miejsca w danym pociągu EIP. Poniżej znajduje się pełna lista opłat dodatkowych.

Opłata dodatkowa
W pełnej wysokości
Obniżona o 80% (opłacona w pociągu)
Obniżona o 75% (opłacona do 14 od daty przejazdu)
Za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozu
650 zł
130 zł
162,50 zł
Za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu
520 zł
104 zł
130 zł
Za naruszenie przepisów o przewozie rzeczy i zwierząt
260 zł
52 zł
65 zł
0