Dowiedz się więcej o naszych nowych pociągach

przejdź do opisu pociągu PesaDART

PesaDART to wysokiej klasy pociąg, zapewniający pasażerom wysoki komfort podróży. Wyciszenie wagonów, nowoczesne toalety, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych... to tylko niektóre z zalet, jakie posiada. Dowiedz się więcej o wyposażeniu i trasach, na których kursują nowe składy.

przejdź do opisu pociągu flirt

Flirt3 to również pociąg o podwyższonym komforcie posiadający liczne udogodnienia dla pasażerów. Niezależnie czy podróżujesz z rodziną, czy załatwiasz sprawy służbowe, przejazd kolejowy będzie dla Ciebie przyjemności. Dowiedz się więcej.

przejdź do opisu zmodernizowanych wagonów

Zmodernizowane wagony gwarantują komfortową podroż w przedziałach i wagonach bezprzedziałowych. Nowoczesny design wnętrza, wygodne fotele oraz klimatyzacja to nowy standard w kategorii IC.

Wygodne podróżowanie dzięki unijnemu dofinansowaniu 

Markę InterCity tworzą nowoczesne, wygodne i bezpieczne pociągi, które możemy zaoferować naszym pasażerom dzięki programowi inwestycyjnemu. Po raz pierwszy w historii spółki i polskiego rynku przewozów kolejowych realizujemy największy program zakupów i modernizacji taboru. Obecnie już prawie 70% taboru PKP Intercity stanowią nowe lub zmodernizowane pociągi.

Wszystkie inwestycje PKP Intercity realizowane są przy wykorzystaniu środków unijnych, m.in. z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-13.

Kalendarium marki

Marka powstała w listopadzie 2014 r. Kategorię IC tworzą pociągi zestawione z nowych i zmodernizowanych wagonów.

Od grudnia 2015 roku flota PKP Intercity rozszerzyła się o składy typu Flirt3 oraz PesaDART.

Usługi i zasięg połączeń

Na coraz większej ilości tras pojawiają się sukcesywnie wagony z wygodnymi, ergonomicznymi fotelami, klimatyzacją i toaletami z zamkniętym obiegiem oraz urządzeniami wzmacniającymi sygnał telefonii komórkowej.

Dodatkowo każdy pasażer ma do dyspozycji gniazdka elektryczne a wnętrze pociągu wyposażone jest w automatyczne drzwi. Nowoczesne wagony zostały także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, podróżujących z małymi dziećmi czy pasażerów z rowerami i nartami.

Oprócz połączeń krajowych, pociągami kategorii IC dojedziesz również za granicę. Kierunki jakie możesz wybrać to:

  • Ukraina (Kijów, Lwów)
  • Niemcy (Berlin)
  • Węgry (Budapeszt)
  • Słowacja (Bratysława, Szturowo)
  • Czechy (Praga, Ołomuniec, Brzecław, Ostrawa)
  • Austria (Wiedeń)
  • Białoruś (Brześć)

Jeżeli szukasz podróżniczych inspiracji lub chcesz uzyskać więcej informacji o wyjazdach za granicę, sprawdź naszą sekcję połączeń międzynarodowych.

logo kategorii pociągów intercity

 

0