Twoje Linie Kolejowe (TLK) to odpowiedź PKP Intercity na rosnące oczekiwania pasażerów pociągów dalekobieżnych, którzy od przewoźnika wymagają przede wszystkim niskich cen biletów.

Twoje Linie Kolejowe (TLK) – wygodne podróżowanie w korzystnej cenie

Twoje Linie Kolejowe to odpowiedź PKP Intercity na rosnące oczekiwania pasażerów pociągów dalekobieżnych, którzy od przewoźnika wymagają przede wszystkim niskich cen biletów, bogatej oferty promocyjnej, odpowiedniej częstotliwości kursowania i postojów na stacjach pośrednich. Dzięki temu pociągi TLK łączą zarówno aglomeracje, jak i mniejsze miasta w dobrej cenie i wysokim komforcie.

Kalendarium marki

Pierwsze pociągi TLK, sprzyjające ekonomicznym podróżom, pojawiły się na torach w 2005 roku. 1 stycznia 2011 roku została zmieniona nazwa marki – z Tanich Linii Kolejowych na Twoje Linie Kolejowe, a od 19 marca 2013 roku – dla komfortu pasażerów wprowadzono pełną rezerwację miejsc we wszystkich wagonach pociągów TLK (cena „miejscówki” wliczana jest w cenę biletu). Od roku 2014 już znaczna część połączeń TLK kursuje w kategorii Intercity.

Usługi

Przedziały z miejscami do siedzenia, leżenia, wagony sypialne, atrakcyjne promocje oraz stałe, weekendowe oferty – dzięki temu z TLK za niewielką kwotę, na jednym bilecie można pokonać tysiące kilometrów. Każdego roku pociągi Twoich Linii Kolejowych przejeżdżają niemal 21 milionów kilometrów, łącząc kilkadziesiąt głównych miast w Polsce i zatrzymując się na ponad 300 stacjach i przystankach kolejowych. Do obsługi tanich połączeń przewoźnik wykorzystuje 900 wagonów oraz ponad 150 lokomotyw, a drużyny konduktorskie TLK liczą 1 600 osób.

Czy wiesz, że...

Powstając w kwietniu 2005 roku, TLK obsługiwały zaledwie 12 połączeń dziennie. Dziś TLK to rozległa, ogólnopolska sieć dziennych i nocnych połączeń pospiesznych, obsługiwanych przez 276 pociągów docierających do najdalszych zakątków kraju!

Filozofia/misja marki

Pragniemy dać podróżnym maksimum zadowolenia przy możliwie niskiej cenie za przejazd Mamy przy tym świadomość, że zadowolenie pasażerów zależy od odpowiedniej atmosfery, dlatego ambicją TLK jest służyć podróżnemu, oferując profesjonalną obsługę i pomoc w każdej sytuacji.

 

0