Szukasz pomysłu na ciekawe i niedrogie spędzenie weekendu? Sprawdź naszą ofertę!!!

Dzięki biletom weekendowym PKP intercity, możesz podróżować po Polsce niewielkim kosztem bowiem cena biletów weekendowych zaczyna się od 81 zł. Dzięki popularnym serwisom podróżniczym, koszt noclegu można również znaleźć w niskiej cenie. Przekonaj się sam, że wydając całkiem niewiele możesz wiele zobaczyć oraz spędzić aktywnie i przyjemnie czas poza domem.

W ramach jednego biletu (Biletu weekendowego lub Biletu weekendowego MAX) będziesz mógł podróżować bez ograniczeń podczas całego weekendu.

Do czego uprawniają bilety weekendowe i jakie są ich ceny?

Bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami PKP Intercity w terminie ważności biletu zgodnie z poniższym zakresem:

rodzaj biletu weekendowy weekendowy MAX
kategorie pociągów TLK TAK TAK
IC TAK TAK
EIC - TAK
EIP - TAK (dodatkowo wymagana jest dopłata do pociągu EIP w wys. 10 zł, za każdy przejazd pociągiem EIP)
cena biletu klasa 1 111,00 zł 264,00 zł
klasa 2 81,00 zł 164,00 zł

Kiedy obowiązują bilety weekendowe?

Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Najczęściej więc od godz.19 w piątek do godziny 6:00 w poniedziałek. Czyli jeśli np. piątek lub poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, bilet obowiązuje o jeden dzień dłużej.

Gdzie kupisz bilety weekendowe oraz uzyskasz rezerwację miejsca?

Bilety weekendowe możesz kupić nawet 30 dni przed planowaną podróżą:

Kup bilet
  • w Internecie – poprzez Serwis e-IC (w zakładce Bilet okresowy)
  • w kasie biletowej,
  • u konduktora w pociągu (z wyjątkiem EIP).

Jeśli kupiłeś bilet przez Internet, miejscówkę możesz pobrać w Internecie, kasie biletowej lub u konduktora w pociągu oprócz pociągu EIP, którym zamierzasz właśnie podróżować.

O czym musisz pamiętać?

Bilety weekendowe są imienne, więc musisz na nich wpisać w sposób czytelny i trwały swoje imię i nazwisko. Podczas kontroli biletów w pociągu musisz wraz z posiadanym biletem okazać dokument stwierdzający tożsamości. Bilet bez wpisania imienia i nazwiska, osoby która będzie z niego korzystała (właściciela biletu), jest nieważny.

Jeżeli zdecydujesz się na przejście z klasy 2 do klasy 1, musisz dopłacić różnicę w cenie (biletu weekendowego bądź jednorazowego na danym odcinku) w kasie lub u konduktora.


Warunki korzystania - § 56. TP-IC - Bilet weekendowy MAX - Obowiązuje od 25 maja 2018 r.
Warunki korzystania - § 57. TP-IC - Bilet weekendowy - Obowiązuje od 25 maja 2018 r.

0