Brzecław - co warto zobaczyć?

Czeski Brzecław położony jest blisko granicy z Austrią i Słowacją. Pozytywnie zaskoczy każdego, kto zdecyduje się na podróż do południowej części Moraw. Niewiele jest w Europie miejsc równych zespołowi pałacowo-parkowemu Lednice-Valtice, leżącemu tuż obok Brzecławia. Warto przekonać się, jak zmysł architektoniczny projektantów zatrudnianych przez ród książęcy Lichtensteinów nadał całej okolicy niepowtarzalny charakter. Najlepiej wybrać się tam z PKP Intercity!

Pociągi do Brzecławia

Pociąg do Brzecławia jest codziennie do Twojej dyspozycji oddajemy jedno połączenie z Trójmiasta, cztery połączenia z Warszawy (w tym jedno nocne, kursujące także z Krakowa) oraz cztery połączenia dzienne z Katowic. Możesz wybrać szybkie połączenia dzienne lub zdecydować się na podróż komfortowym pociągiem nocnym z kuszetami i wagonami sypialnymi.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Warszawa - BrzecławBrzecław - Warszawa
Katowice - BrzecławBrzecław - Katowice
Gdynia - BrzecławBrzecław - Gdynia
Sopot - BrzecławBrzecław - Sopot
Gdańsk - BrzecławBrzecław - Gdańsk
Kraków - BrzecławBrzecław - Kraków
... - BrzecławBrzecław - ...

Ceny biletów do Brzecławia

2. klasa (miejsce siedzące, pociąg dzienny)
Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 19 €1 64,50 €
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-5 lat 18,60 €
Dziecko 6-11 lat 19 €1 34 €
2. klasa (miejsce siedzące, pociąg dzienny)
Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 39 €1 69,40 €
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-5 lat 21,10 €
Dziecko 6-11 lat 36,50 €
2. klasa (miejsce siedzące, pociąg dzienny)
Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 19 €1 42,60 €
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-5 lat 7,70 €
Dziecko 6-11 lat 19 €1 23,10 €
2. klasa (miejsce siedzące, pociąg nocny)
Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 19 €1 47,70 €
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-5 lat 10,20 €
Dziecko 6-11 lat 19 €1 25,60 €

1) Cena promocyjna. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić najpóźniej na 3 dni przed odjazdem. Bilet nie podlega zwrotowi lub wymianie. Aktualne warunki oferty dostępne są TUTAJ

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Atrakcje Brzecławia

Zamek w Brzecławiu - Czechy znane są z wielu okazałych zamków i pałaców. Jednym z tych, których historię należy poznać jest zamek w Brzecławiu. Pierwotna konstrukcja została wzniesiona najprawdopodobniej w XII wieku przez księcia Brzetysława. Lata największej świetności zamku przypadają na XV wiek, gdy zmodyfikowano go w renesansowym stylu. Cztery wieki później rodzina Lichtensteinów zdecydowała się nadać mu wygląd “romantycznej średniowiecznej twierdzy”.

Zespół pałacowo – parkowy Lednice – Valtice - to prawdziwa perła południowych Moraw i jeden z największych i najbardziej okazałych tego typu obiektów w Europie. Jest on bez wątpienia jedna z bardziej atrakcyjnych atrakcji Brzecławia. Założony przez rodzinę Lichtensteinów kompleks zajmuje powierzchnię aż 300 kilometrów kwadratowych. To więcej, niż liczy obecnie obszar państwa Lichtenstein.

Na szczególną uwagę zasługują tu przede wszystkim zamki: neogotycki w Lednicach i będący mieszanką renesansu i baroku w Valticach. Nie bez powodu są one wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto przespacerować się ścieżkami pięknych ogrodów w stylu angielskim wśród interesujących rzeźb, wieżyczek i tarasów. W Lednicach i Valticach znajdziemy także wiele urokliwie położonych stawów czy romantycznych budowli. W tym zjawiskowym miejscu połączymy zwiedzanie z relaksem na świeżym powietrzu. Nie można zapominać również o niesamowitym, 60 metrowym minarecie (największym w Europie) utrzymanym w stylu mauretańskim. Na jego szczycie, zwiedzającym udostępniono punkt widokowy. Zespół pałacowo – parkowy, Lednice – Valtice jest nazywany ogrodem Europy. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że drugiego takiego miejsca nie ma na całym świecie.

Z Brzecławia do Lednic, w sezonie wiosenno-letnim, w weekendy i święta kursuje zabytkowy pociąg. Podróż nim, z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją. Szczegóły tutaj

Z kolei do Valtic można dotrzeć z Brzecławia codziennie pociągiem regionalnym.

 

Atrakcje Brzecławia, które można zobaczyć w zespole pałacowym w Lednic, są ciekawą atrakcją turystyczną. W sezonie wiosenno-letnim, w weekendy i święta kursuje tam zabytkowy pociąg. Podróż nim, z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją.
0