Ołomuniec - co warto zobaczyć?

Czechy to nie tylko Praga! Położony na Morawach Ołomuniec, chociaż mniej popularny niż czeska stolica, jest równie interesujący. Przepięknie zdobione kościoły, wąskie uliczki wokół rynku, a przede wszystkim efektowny zespół zamkowy to tylko kilka powodów, dla których wizyta w Ołomuńcu to świetny pomysł na weekend i nie tylko. Degustacja regionalnego serka i innych przysmaków czeskiej kuchni sprawią, że na Morawy wrócisz jeszcze nie raz. Wybierz się tam z PKP Intercity!

Pociągi do Ołomuńca

Do Ołomuńca proponujemy codziennie trzy połączenia z Warszawy, w tym dwa dzienne i jedno nocne, dwa połączenia z Krakowa w tym jedno dzienne i jedno nocne oraz dwa połączenia dzienne z Katowic. Połączenia nocne obsługiwane są pociągiem z miejscami do siedzenia, kuszetami oraz miejscami sypialnymi, tak aby zwiedzanie można było zacząć już od samego rana.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Warszawa - OłomuniecOłomuniec - Warszawa
Katowice - OłomuniecOłomuniec - Katowice
Kraków - OłomuniecOłomuniec - Kraków
... - OłomuniecOłomuniec - ...

Ceny biletów do Ołomuńca

2. klasa (miejsce siedzące, pociąg dzienny)
Ceny już od
Osoba dorosła 19,90 € 1
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 19,90 € 1

1) Cena promocyjna. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić najpóźniej na 3 dni przed odjazdem. Bilet nie podlega zwrotowi lub wymianie. Aktualne warunki oferty dostępne są TUTAJ

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Atrakcje w Ołomuńcu

Ołomunieckie stare miasto - zwiedzanie Ołomuńca należy zacząć od starego miasta. Jest fantastyczną mieszanką renesansu i baroku. Na szczególna uwagę zasługuje wysoka na 30 metrów kolumna Trójcy Przenajświętszej, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nieopodal kolumny stoi gotycki ratusz ze znanym zegarem astronomicznym. Sprawdź, czy będziesz umiał odczytać z niego prawidłową godzinę.

Zamek w Ołomuńcu - tworzy zespół budynków, do których należą gotycka Katedra św. Wacława, wzniesiony w stylu romańskim Pałac Biskupi, Dom Kapituły i umiejscowione w nim Muzeum Archidiecezjalne oraz kaplice św. Anny i św. Barbary. Zamek w Ołomuńcu był w przeszłości świadkiem wielu ważnych wydarzeń w historii Czech. Stanowi jedną z bardziej zjawiskowych atrakcji Ołomuńca.

Ciekawe obiekty sakralne - Późnogotycki kościół św. Maurycego oraz barokowe kościoły św. Michała i Matki Bożej Śnieżnej zachwycają swoją estetyką. Wszystkie były wielokrotnie przebudowywane, a ich dzisiejszy wygląd jest często prawdziwą mieszanką wpływów wielu konstruktorów pracujących w różnych epokach. Stanowią one nie lada atrakcję Ołomuńca dla pasjonatów architektury sakralnej.

Lokalne królestwo sera - Ołomuniec to raj dla miłośników regionalnych smaków. Tutejszym specjałem jest dojrzewający ok. 4 tygodnie serek ołomuniecki. Produkowane w 30 odmianach serki mają silny zapach i słonawy smak. W mieście jest również Muzeum Serków Ołomunieckich. Będąc na Morawach należy również spróbować knedliczków, słynnej czeskiej zupy czosnkowej i rzecz jasna lokalnego piwa.

 

0