Panorama miasta ostrawa

Ostrawa - co warto zobaczyć?

Bogata historia, unikalne zabytki techniki i rzecz jasna wyjątkowa kuchnia. To wszystko znajdziesz w Ostrawie. Położone nieopodal polskiej granicy trzecie, co do wielkości miasto w Czechach stanowi idealny miejsce nie tylko na weekendowy wypad. Warto poznać wszystkie tajemnice Ostrawy zarówno podczas spaceru uliczkami wokół rynku, jak również w czasie odkrywania zakamarków dawnych kopalni i hut. Z PKP Intercity do stolicy kraju morawsko-śląskiego dotrzesz szybko i wygodnie.  

Pociągi do Ostrawy

PKP Intercity proponuje Ci wiele pociągów do Ostrawy! Oferujemy aż 7 połączeń dziennie z Warszawy i Katowic, 2 połączenia z Krakowa oraz połączenie z Trójmiasta. Możesz zdecydować się na podróż w ciągu dnia, lub wybrać połączenie nocne. Niezależnie którą opcję wybierzesz, do Ostrawy dotrzesz z PKP Intercity szybko, tanio i wygodnie. Wybierz Ostrawa - pociągi PKP Intercity!

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:

Kliknij aby wyszukać połączenia Warszawa - Ostrawa link przenosi do wyszukiwarki połączeńKliknij aby wyszukać połączenia Ostrawa - Warszawa link przenosi do wyszukiwarki połączeń
Kliknij aby wyszukać połączenia Katowice - Ostrawa link przenosi do wyszukiwarki połączeńKliknij aby wyszukać połączenia Ostrawa - Katowice link przenosi do wyszukiwarki połączeń
Kliknij aby wyszukać połączenia Kraków - Ostrawa link przenosi do wyszukiwarki połączeńKliknij aby wyszukać połączenia Ostrawa - Kraków link przenosi do wyszukiwarki połączeń
Kliknij aby wyszukać połączenia Gdynia - Ostrawa link przenosi do wyszukiwarki połączeńKliknij aby wyszukać połączenia Ostrawa - Gdynia link przenosi do wyszukiwarki połączeń
Kliknij aby wyszukać połączenia do stacji ... - Ostrawa link przenosi do wyszukiwarki połączeńKliknij aby wyszukać połączenia od stacji Ostrawa - ... link przenosi do wyszukiwarki połączeń

Ceny biletów do Ostrawy

2. klasa (pociągi dzienne)

Ceny już od
Osoba dorosła 19,90 €1
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 19,90 €1

1) Cena promocyjna. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić najpóźniej na 3 dni przed odjazdem. Bilet nie podlega zwrotowi lub wymianie.

Aktualne warunki oferty

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży.

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Atrakcje w Ostrawie

Mapa miasta Ostrawa

Tropem górniczej tradycji – Ostrawa przez wiele lat była ważnym ośrodkiem wydobycia węgla. Dziś także w mieście tym trafimy na ślady czasów, gdy „czarne złoto” stanowiło o bogactwie tej części Czech. Wszyscy entuzjaści historii techniki i przemysłu powinni odwiedzić muzeum górnicze u stóp Wzgórza Landek oraz specjalną ekspozycję w dawnej kopalni Michal. Tylko tam można zobaczyć, jak naprawdę wyglądał dzień pracy ostrawskich górników. Jest to niezaprzeczalną atrakcją Ostrawy, a zwiedzanie kopalni będzie niezapomnianym przeżyciem. Warto również odbyć podróż do kompleksu kopalni i hut w dzielnicy Dolne Witkowice. Ścieżki edukacyjne prowadzące przez industrialny świat pomogą poznać proces wydobycia węgla, wyrobu koksu i żelaza.

Nowy Ratusz – Jeśli chcesz podziwiać zachwycającą panoramę miasta i okolic koniecznie wybierz się na 85 metrową wieżę Nowego Ratusza. Pochodzący z 1930 roku, utrzymany w stylu modernistycznym budynek to najwyższa siedziba władz miejskich w Czechach. Będąc w centrum miasta należy również zajrzeć na otoczony secesyjnymi kamienicami rynek.

Ostrawski mikroświat – Zarówno dzieci, jak i dorośli z pewnością docenią wizytę w Parku Miniatur Miniuni. Zgromadzono tam kilkadziesiąt modeli najsłynniejszych europejskich budowli w skali 1:25. Nie byłeś jeszcze w Londynie czy Paryżu? Zacznij od wizyty w Ostrawskim parku miniatur, gdzie słynny Big Ben stoi nieopodal Wieży Eiffla.

Dla miłośników regionalnych smaków – Niewątpliwą atrakcją Ostrawy jest oczywiście piwo. Wyjechać z Ostrawy bez spróbowania lokalnego piwa byłoby sporym błędem. Wycieczka po browarze Ostravar przybliży historię produkcji napoju, z którego dumny jest każdy Czech. Liczne restauracje kuszą ponadto tradycyjnymi knedlikami, W poszukiwaniu rozrywki najlepiej udać się na ulicę Stodolní, gdzie znajduję się ponad 70 barów.

Dla sympatyków wypoczynku na świeżym powietrzu – Atrakcje Ostrawy to nie tylko zabytki. Pełno jest tu ścieżek rowerowych oraz tras stworzonych do pieszych wędrówek. Dobrym pomysłem będzie wyprawa na Wzgórze Landek lub Hałdę Ema. W lecie ostrawianie polecają wybrać się nad największy w Europie naturalny basen zlokalizowany w dzielnicy Poruba. Ma on powierzchnie aż 41 200 m². Na amatorów relaksu nad wodą czekają tam zjeżdżalnie oraz boiska sportowe.

0