Dlaczego Berlin?

Przejść Unter den Linden od Reichstagu i Bramy Brandenburskiej do Alexander Platz? Przekąsić bratwurst kupiony od człowieka-grilla. Wjechać windą 207 metrów i wypić kawę w obrotowej restauracji albo zobaczyc Mur Berlinski i słynny Checkpoint Charlie...

Jeśli masz ochotę, to przejdź się na zakupy na Ku’dammie w najwiekszym na kontynencie domu towarowym albo dla odmiany odwiedź Wyspę Muzeów i przenieś się w czasy starożytnego Egiptu, Grecji i Bizancjum.

Leśna polana w centrum miasta? Nie uwierzysz póki nie zobaczysz! Przekonaj się sam, jak wiele możesz obejrzeć i przeżyć w stolicy Niemiec, do której zawieziemy Cię szybko, tanio i komfortowo!

Nasze połączenia

4 wygodne połączenia dziennie z Warszawy, 5 z Poznania i 1 z Trójmiasta przez Bydgoszcz, dowiozą Cię na miejsce w rożnych porach dnia:

  • z Warszawy – nawet w 6h 37m
  • z Poznania – nawet w 2h 47m
  • z Gdańska – nawet w 6h 17m
  • z Bydgoszczy – nawet w 4h 50m

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:
Warszawa – BerlinSprawdź
Poznań – BerlinSprawdź
Gdynia – BerlinSprawdź
Sopot – BerlinSprawdź
Gdańsk – BerlinSprawdź
Bydgoszcz – BerlinSprawdź
... - BerlinSprawdź inne miasta

Ceny biletów

2. klasa (pociągi dzienne)

Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 29 €1 52,60 €
Dziecko 0-4 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-12 lat 4 €2

2. klasa (pociągi dzienne)

Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 16 €1 39,80 €
Dziecko 0-4 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-12 lat 4 €2

2. klasa (pociągi dzienne)

Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 29 €1 52,00 €
Dziecko 0-4 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-12 lat 4 €2

2. klasa (pociągi dzienne)

Ceny już od Cena bazowa
Osoba dorosła 29 €1 48,20 €
Dziecko 0-4 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-12 lat 4 €2

1) Cena promocyjna. Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić najpóźniej na 3 dni przed odjazdem. Bilet nie podlega zwrotowi lub wymianie. Aktualne warunki oferty dostępne są TUTAJ

2) Ceny obowiązują pod warunkiem zakupu biletu dla opiekuna wg taryfy normalnej lub oferty Berlin-Warszawa/Gdynia Specjal.

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Bilety na przejazd w kupisz w systemie internetowym eIC oraz kasach międzynarodowych.

Warto zobaczyć

Alexanderplatz - Centrum dawnego Berlina Wschodniego. Od tego miejsca warto zacząć zwiedzanie. Tu znajduje się dworzec obsługujący szybką kolej miejską S-Bahn oraz metro, więc po spacerze po placu można wybrać się do każdej innej części Berlina.

Wieża telewizyjna Fernsehturm - To budowla o całkowitej wysokości 368 metrów. Tym, którzy pragną nasycić oczy imponującą panoramą miasta, polecamy taras widokowy wewnątrz kuli znajdującej się na wysokości 203 m. Powyżej jest też restauracja z obrotowym pierścieniem, który w ciągu pół godziny robi obrót wokół własnej osi. Czyż to nie wspaniałe miejsce na kawkę?

Berlin ZOO - Największe w Europie ZOO ma obszar 35 hektarów. Zamieszkuje je blisko 14 000 zwierząt z 1 500 różnych gatunków. Zagrody, w których są ulokowane, odwzorowują ich naturalne warunki życia.

AquaDom - Największe na świecie akwarium cylindryczne znajdujące się w hotelu Radisson Blu. Akwarium ma 16 m wysokości i prawie 12 m średnicy. Mieści w sobie ponad milion litrów wody, w której pływa około 1 500 ryb z 50 gatunków. To trzeba zobaczyć!

Tropical Islands - Dla amatorów tropikalnych przyjemności doskonałym miejscem jest położony w okolicy Berlina ogromny park rozrywki i wypoczynku – tropikalna wyspa z własnym mikroklimatem! Największa na świecie samonośna konstrukcja podzielona jest na kilka stref: Morze Południowe, Wioska Tropikalna, Las Tropikalny. Życie kręci się tam wokół wielkich i mniejszych basenów ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami wodnymi. Oprócz tego goście mogą zrelaksować się w kawiarenkach i barkach utrzymujących egzotyczną stylistykę. Poza tym, spacer po ogrodzie botanicznym, masaże, zabiegi spa, loty balonem... To cały dzień doskonałej rekreacji!

Mur Berliński - To międzynarodowy symbol podziału Niemiec z czasów zimnej wojny. W latach 1961-1989 system umocnień ciągnął się przez około 156 kilometrów, oddzielając Berlin Wschodni od Berlina Zachodniego. Mur upadł w nocy z 9 na 10 listopada 1989. Obecnie w dzielnicy Mitte zachowały się trzy jego fragmenty, przy ulicach Bernauer Straße, Niederkirchnerstraße i Liesenstraße. Fragmenty muru oglądać można także przy ulicy Hinterlandmauer.

Dla miłośników zabytków - Jeśli lubisz historię, sztukę i architekturę koniecznie zobacz: Bramę Brandenburską, Mur Berliński, Czerwony Ratusz, pomnik Marksa i Engelsa, Katedrę Berlińską (Berliner Dom), Wyspę Muzeów, Reichstag, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy.

Dla miłośników regionalnych smaków - Warto spróbować licznych gatunków piwa, wrzucić na ząb currywurst i zachwycić się smakiem czekolady.

0