moskwa

Wycieczka do Moskwy

Rosja – kraj fascynujących osobliwości. Dzięki PKP Intercity możesz znaleźć się w jej sercu i zobaczyć klejnot jej kultury, czyli Moskwę. To miasto z bogatą i burzliwą historią, niezliczonymi zabytkami, ale także społecznymi i kulturowymi kontrastami. To jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. Wybierz się tam z nami i przeżyj niesamowitą przygodę.

Pociągiem do Moskwy

Dajemy możliwość codziennej podróży z Warszawy komfortowym pociągiem nocnym Polonez oferującym wygodne miejsca sypialne, dzięki którym znajdziesz się w rosyjskiej stolicy w oka mgnieniu.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:
Warszawa - MoskwaMoskwa - Warszawa
Siedlce - MoskwaMoskwa - Siedlce
... - MoskwaMoskwa - ...

Ceny biletów do Moskwy

Cena bazowa
Osoba dorosła 93,30 €
Dziecko 0-3 lat bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 46,60 €

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Aktualne warunki oferty dostępne są TUTAJ

Bilety na przejazd kupisz w systemie internetowym eIC oraz w kasach międzynarodowych.

Atrakcje w Moskwie

Moskiewskie metro - Przejazd moskiewskim metrem jest niewątpliwie atrakcją – jest ono po prostu olbrzymie i podobno najpiękniejsze. Uwagę turystów przyciąga zwłaszcza jedna ze stacji, wyłożona ciemnym marmurem i ozdobiona posągami żołnierzy. Miejska wieść głosi, że potarcie którejkolwiek z tych rzeźb przynosi szczęście. Czy ktoś wierzy w przesądy, czy nie, na pewno będzie pod wrażeniem rozmachu, z jakim zbudowano metro w stolicy Rosji. Jest ono jedną z atrakcji w Moskwie, którą musisz zobaczyć!

Kreml - To imponujący, międzynarodowy symbol architektury rosyjskiej. Jego budowa rozpoczęła się w 1485 roku. Znajduje się tu nieprzebrana ilość zabytków, muzea pełne fascynujących eksponatów, bogato zdobione zabudowania i kościoły. Polecamy szczególnie Sobór Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, arsenał oraz mury i baszty obronne.

Zbrojownia Kremlowska - Częścią Kremla jest Zbrojownia (Skarbiec), czyli muzeum pełne zbieranych przez lata drogocennych przedmiotów. Jest ona jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji w Moskwie. Wystawa wręcz opływa złotem… Budynek Skarbca powstał w 1851 roku.

Plac Czerwony - Największy plac Moskwy znajduje się w centrum miasta niedaleko Kremla. W 1991 roku Plac Czerwony został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu zobaczyć wiele fascynujących zabytków, np. Mauzoleum Lenina czy Katedrę Kazańską.

Mauzoleum Lenina - Na Placu Czerwonym, przy murach Kremla znajduje się Mauzoleum Lenina. Jest to miejsce spoczynku Włodzimierza Lenina, a w latach 1953-1961 również Józefa Stalina. Sam budynek został wzniesiony w 1930 roku.

Cerkiew Wasyla Błogosławionego - Na placu Czerwonym znajduje się przepiękna Cerkiew Wasyla Błogosławionego, nazywana też Soborem Opieki Matki Bożej na Fosie. Zbudowana została w latach 1555 – 1561 za panowania cara Iwana Groźnego. Cerkiew była wielokrotnie przebudowywana i odnawiana. W środku znajduje się też filia Muzeum Historycznego, stanowiąca jedną z licznych atrakcji w Moskwie.

Muzeum Sztuk Pięknych - Dla wielbicieli sztuki doskonałym punktem zwiedzania będzie znajdujące się w pobliżu Kremla Muzeum Sztuk Pięknych, gdzie obejrzeć można zbiór kopii antycznych posągów, papirusy czy obrazy Picassa i Van Gogha.

Teatr Bolszoj - Słynny na cały świat ośrodek kultury został otwarty 18 stycznia 1825 roku. Odbywają się tam imponujące przedstawienia baletowe i operowe. Jeśli miałbyś ochotę znaleźć się na widowni, warto zamówić bilety dużo wcześniej.

Gorky Park - Atrakcje w Moskwie to nie tylko zabytki, jest tu również miejsce na aktywności rekreacyjne. Popularny Park Gorky to atrakcja dla całej rodziny. Został on otwarty w 1928 roku i wciąż wabi przyjezdnych atrakcjami takimi, jak różnego typu karuzele, łódki czy przedstawienia.

Ceny biletów do Moskwy

Planując podróż do naszych wschodnich sąsiadów należy pamiętać, że nakładają oni na obywateli RP konieczność posiadania wizy. Przed wyjazdem do Rosji zapoznaj się z kilkoma ważnymi informacjami aby podróż była miła i bezpieczna:

Sprawdź co wg MSZ należy wiedzieć udając się w podróż do Rosji

Informacja Wydziału Konsularnego Ambasady Rosji w Polsce nt wiz

0