Dlaczego Kijów

Gdzie spróbujesz najlepszego barszczu i zobaczysz wyjątkowe kopuły kolorowych cerkwi? Oczywiście w Kijowie! Ukraińska stolica to miasto pełne różnorodności. Na każdym kroku trafisz tu na miejsca ważne dla historii naszego wschodniego sąsiada. Lubisz zwiedzać? Na pewno znajdziesz coś dla siebie w jednym z licznych muzeów. Jeśli wolisz odpoczynek na świeżym powietrzu nie mogłeś lepiej trafić. Kijów jest jednym z najbardziej zielonych miast w Europie. Z PKP Intercity dojedziesz tam tanio i komfortowo!

Nasze połączenia

Codzienna możliwość nocnej podróży pociągiem Kiev Express, w wagonach sypialnych z Warszawy i Lublina do Kijowa oraz innych miast w północno-zachodniej Ukrainie, a także codzienne połączenie z Przemyśla do Kijowa przez Lwów.

Wyszukaj godziny odjazdów w swojej relacji:
Warszawa - KijówKijów - Warszawa
Lublin - KijówKijów - Lublin
Przemyśl - KijówKijów - Przemyśl
Chełm - KijówKijów - Chełm
... - KijówKijów - ...

Ceny biletów

z Warszawy (sypialny 3-osobowy, pociąg nocny)

Nielimitowana oferta VISIT KIJÓW
Osoba dorosła 43,30 €1
Dziecko 0-3 lata bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 29,70 €1

1)Aktualne warunki oferty VISIT KIJÓW dostępne są TUTAJ

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

z Przemyśla (miejsce siedzące, pociąg dzienny)

Nielimitowana oferta VISIT UKRAINA
Osoba dorosła 18,10 €2
Dziecko 0-3 lata bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 12,20 €2

2)Aktualne warunki oferty VISIT UKRAINA dostępne są TUTAJ

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży. Kurs kolejowy możesz sprawdzić TUTAJ

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Warto zobaczyć

Sofijski Sobór - Jest to o najstarsza cerkiew w Kijowie i jednocześnie największa atrakcja miasta. Posiada 13 złotych kopuł, a w środku liczne freski i mozaiki. Historia budowli była burzliwa, np. za rządów Stalina pełniła funkcję „rezerwatu kultury”, co miało uratować ją od zniszczenia. Udało się to i dziś możemy poczuć klimat jej mrocznych wnętrz i dowiedzieć się sporo o religijnej stronie ukraińskiej kultury.

Majdan Niezależności - Majdan jest miejscem o znaczeniu politycznym, a jego symbol to pomnik postawiony na pamiątkę dziesięciolecia niezależności od Związku Radzieckiego. Tutaj miały miejsce największe manifestacje w dziejach Ukrainy i tu rozpoczynały się rewolucje, m.in. Pomarańczowa Rewolucja w 2004 r. Jednak ma on też drugie oblicze – komercyjne. Otoczony jest on niezliczoną ilością sklepów, a pod powierzchnią całego placu znajduje się największe centrum handlowe w mieście.

Arka Drużby Narodów - Pomiędzy centrum miasta a Dnieprem znajduje się park Chreszczatyj, a w nim Ogromny Pomnik Bohaterstwa Ukrainy i Rosji, który przyciąga uwagę swoją niesamowitą konstrukcją. Pośrodku dwaj identycznie wyglądający robotnicy w zwycięskim uścisku trzymają się za ręce – to symbol zjednania dwóch „bliźniaczych” narodów. Obok czuwają bohaterowie Rady Perejesławskiej, a ponad tym wszystkim rozpościera się gigantyczny łuk w kształcie tęczy. Robi to wrażenie, także z historycznego punktu widzenia...

Dniepr - Rzeka Dniepr jest swoistą tętnicą miasta. Można ją podziwiać z licznych parków położonych na wzgórzach (np. z przepięknego parku Chreszczatyj). Miło jest przejść się wzdłuż brzegu lub popłynąć jedą z turystycznych łódek lub promów. Można przejść się wybrzeżem lub wybrać jedną z łódek czy promów. 

0