Baner promujący połączenia z Przemyśla do Lwowa

Dlaczego Lwów

Położony na granicy wschodniego Roztocza i Wyżyny Podolskiej Lwów aż do II wojny światowej stanowił część Polski. Miasto wpisane dziś na listę światowego dziedzictwa UNESCO przez lata było ważnym ośrodkiem politycznym, naukowym i kulturalnym.

Lwów jest prawdziwym rajem dla miłośników architektury. Na starym mieście mieszają się wspaniałe kamienice wzniesione w stylu renesansowym, barkowym i klasycystycznym. Uliczkę dalej spotkamy z kolei budynki secesyjne, modernistyczne czy socrealistyczne. Warto również zajrzeć do zachwycających bogatymi wnętrzami kościołów i cerkwi, a także do pięknej lwowskiej opery.

Pasjonaci historii koniecznie powinni wybrać się na spacer po cmentarzu Łyczakowskim.

Wsiądź do pociągu PKP Intercity i zobacz prawdziwą galicyjską perłę.

Nasze połączenia

Do Lwowa dotrzesz bezpośrednio m.in. z Wrocławia, Opola, Krakowa i Rzeszowa codziennym wygodnym pociągiem sypialnym, dzięki któremu możesz rozpocząć zwiedzanie już od samego rana! Możesz również wybrać szybkie i wygodne popołudniowe połączenie Przemyśl-Lwów i uniknąć kolejek na granicy.

Wrocław - LwówLwów - Wrocław
Opole - LwówLwów - Opole
Kraków - LwówLwów - Kraków
Rzeszów - LwówLwów - Rzeszów
Przemyśl - LwówLwów - Przemyśl
... - LwówLwów - ...

Ceny biletów

z Przemyśla (miejsca siedzące, pociąg dzienny)

Nielimitowana oferta VISIT UKRAINA
Osoba dorosła 7,40 €
Dziecko 0-3 lata bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 5,50 €

Aktualne warunki oferty VISIT UKRAINA

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży.

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Warto zobaczyć

Mapa Lwowa

Opera – To najbardziej charakterystyczny budynek we Lwowie. Jej eklektyczna fasada zachwyca wspaniałymi rzeźbami. Nie mniejszy podziw budzi bogato zdobione wnętrze opery. Warto wybrać się na jedno z przedstawień, zwłaszcza, że ceny biletów są bardzo atrakcyjne.

Stare Miasto – Spacer polwowskim rynku to obowiązkowy punkt wizyty w tym mieście. Otaczające go kamienice tworzą zupełnie wyjątkowy klimat. Jest ich w sumie aż 44, a każda intryguje swoją historią i stylem. Szczególne zaciekawienie turystów budzi zawsze znajdująca się pod nr 4 “Czarna Kamienica”. Ze znajdującego się na rynku we Lwowie ratusza miejskiego doskonale widać panoramę całego miasta.

Cmentarz Łyczakowski – Założony przed ponad 200 laty cmentarz to jedna z najstarszych nekropolii w Europie. Spoczywa tu wielu zasłużonych Polaków, m.in. Artur Grottger, Maria Konopnicka czy Gabriela Zapolska. Wiele nagrobków ozdobionych jest klasycystycznymi rzeźbami. Autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego jest Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie znajdują się mogiły młodych Polaków, którzy uczestniczyli w walkach o Lwów w latach 1918-1920.

Gaj Szewczenki – Lwowski skansen pozwala błyskawicznie przenieść się do XVII i XIX wieku. W odtworzonych wioskach zgromadzone zostały dobrze zachowane przykłady architektury (cerkwie, młyny, wiatraki), narzędzi, instrumentów, starodruków używanych przed laty przez mieszkańców Lwowa i okolic. W skansenie można na własne oczy zobaczyć jak pracowali rzemieślnicy, zobaczyć dzieła ukraińskiej sztuki oraz posłuchać muzyki ludowej.

Katedra Ormiańska – Jednym z najcenniejszych zabytków we Lwowie jest katedra ufundowana w XIV wieku przez Ormian. Jej orientalne wnętrze zdobione malowidłami ściennymi robi wrażenie na każdym, kto przekroczy progi tej świątyni. Szczególnym przeżyciem będzie również z pewnością udział w jednym z nabożeństw ormiańskich.

Dla miłośników regionalnych smaków – Lwów pełny jest kawiarni i restauracji oferujących lokalne specjały. Bez spróbowania kawy po lwowsku czy lokalnego piwa nie można wyjeżdżać z tego miasta. Uwagę kulinarnych smakoszy na pewno zwrócą ukraińskie zupy, takie jak Szorba czy Solianka, a także słynne Warenyky.

0