Baner promujący połączenia z przemyśla do Odessy

Odessa - co warto zobaczyć?

Odessa jest urokliwym miastem położonym na południu Ukrainy. Liczba słonecznych dni w tym rejonie, przekracza 290 w ciągu roku. To najpiękniejszy port Morza Czarnego, miejsce dla osób ceniących wypoczynek w pięknych okolicznościach przyrody jak i pragnących nacieszyć oko architektonicznymi perełkami i poszerzać swoją wiedzę historyczną poprzez odwiedzanie zabytków. Podsumowując – w tej malowniczej stolicy obwodu odeskiego każdy miłośnik ciepłego klimatu znajdzie coś dla siebie. Do Odessy najlepiej dotrzeć z Przemyśla nocnym wygodnym pociągiem sypialnym, tak aby nastepnego dnia juz od południa rozpocząć zwiedzanie miasta.

Pociągi do Odessy

Dzięki współpracy z Kolejami Ukraińskimi (UZ) do Odessy pociągiem dojedziesz codziennie nocnym połączeniem z Przemyśla.

Ceny biletów do Odessy

z Przemyśla (sypialny 4-osobowy, pociąg nocny)

Nielimitowana oferta VISIT ODESSA
Osoba dorosła 32,60 €
Dziecko 0-3 lata bezpłatnie, gdy dziecko nie zajmuje osobnego miejsca
Dziecko 4-11 lat 22,90 €

Aktualne warunki oferty VISIT ODESSA

Ceny podane w EUR są przeliczane na PLN po kursie kolejowym obowiązującym w dniu sprzedaży.

Bilety na przejazd kupisz w kasach międzynarodowych.

Atrakcje w Odessie

mapa miasta Odessa

Najbardziej rozpoznawalną atrakcją w Odessie są Schody Potiomkinowskie. To nie tylko symboliczne wejście do miasta, ale także najważniejszy zabytek i klucz do poznania jego historii. Powstały na początku XIX w., ze względu na wysokie położenie Odessy względem portu. Były one otwarciem stolicy na morze. Dzięki temu można było w relatywnie krótkim czasie eksportować towary z innych państw, w wyniku czego gospodarka zaczęła rozwijać się bardzo prężnie. Schody są gigantyczne – mają 192 stopnie! Trzeba więc poświęcić wiele czasu, aby je przemierzyć. Nie ulega jednak wątpliwości, że widoki jakie czekają na nas po drodze do tej atrakcji Odessy są tego warte.

Gdy dojdziemy na samą górę Schodów Potiomkinowskich, naszym oczom ukaże się Primorskij Bulwar czyli nadmorski bulwar – kolejna piękna atrakcja w Odessie, które właściwie o każdej porze roku tętni życiem. Szeroką aleję drzew przemierza codziennie wielu spacerowiczów. Miłośnicy iluminacji, powinni wybrać się tam szczególnie wieczorem. Kolorowe światełka są wówczas porozwieszane na każdym drzewie. Przechadzając się po bulwarze możemy także podziwiać ruiny miasta.

Będąc w Odessie koniecznie trzeba wybrać się także do Narodowego Teatru Opery i Baletu – który obok Schodów Potiomkinowskich jest najbardziej rozpoznawalną budowlą w mieście. To prawdziwa uczta dla ducha i dla ciała. Poza znakomitymi widowiskami, prezentowanymi na najwyższym poziomie, warto skupić się także na barokowym kompleksie, który jest podobno najpiękniejszym tego typu budynkiem na Ukrainie i jednym z najpiękniejszych na świecie. Przechadzając się parkowymi alejami w centrum miasta, natkniemy się z pewnością na pomnik Adama Mickiewicza - został on wzniesiony w 2004 r. dla upamiętnienia naszego narodowego wieszcza, w ramach obchodów roku polskiego na Ukrainie.

Podróż na Ukrainę to również prawdziwa kulinarna uczta. W kuchni ukraińskiej dominują potrawy mączne i ziemniaki. Najpopularniejszym daniem jest oczywiście barszcz ukraiński z burakami, kapustą i śmietaną, ale także pierożki zwane warenykyami. Aby skosztować regionalnych przysmaków, najlepiej udać się na podbój okolicznych restauracji, których w Odessie nie brakuje.

Warto odwiedzić atrakcje Odessy, aby zyskać pewność, że Adam Mickiewicz miał rację zachwycając się krymskimi krajobrazami. Wypoczynek w tym okręgu, klimatycznie właściwie niczym nie różni się od wakacji na ciepłych wyspach greckich czy hiszpańskich, a koszt pobytu jest względem nich o wiele tańszy.

0