Aktualizacja: 06.10.2016
06.10
2016

Dostępność usługi bezprzewodowego WiFi w pociągach Express InterCity (EIC). Aktualizacja informacji z dnia 7 stycznia 2015 roku

Mając na uwadze troskę o jakość podróżowania informujemy, że usługa „HotSpot T-Mobile” jest obecnie dostępna w wybranych wagonach większości pociągów Express Intercity (EIC).

Usługa „HotSpot T-Mobile” jest wspólnym projektem PKP Intercity S.A. i T-Mobile Polska S.A. W ramach „HotSpot T-Mobile” pasażerowie pociągów kategorii Express Intercity (EIC) otrzymują dostęp do bezprzewodowego Internetu udostępnianego przez T-Mobile S.A., oraz mają możliwość korzystania z usługi player.pl.


23.02
2016

Sprostowanie:

Poniżej zamieszczony komunikat, dotyczący usługi „HotSpot T-Mobile”, będącej wspólnym projektem PKP Intercity S.A. i T-Mobile Polska S.A., w ramach którego to projektu w pociągach przewoźnika udostępniany jest Internet przez T-Mobile S.A. oraz udostępniana jest tzw. usługa player.pl, może wprowadzać konsumentów w błąd co do bezpłatności ww. usługi. Konsumenci-pasażerowie Spółki PKP Intercity S.A. niebędący jednocześnie abonamentami T-Mobile Polska S.A., aby skorzystać z usługi „HotSpot T-Mobile” są bowiem obowiązani do wyrażenia zgody na otrzymanie informacji handlowych od T-Mobile Polska S.A. oraz partnerów T-Mobile Polska S.A., na przetwarzanie danych transmisyjnych w celach marketingowych przez T-Mobile Polska S.A. oraz jej partnerów, a także na wykorzystanie automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingowych przez T-Mobile Polska S.A. oraz jej partnerów.

Dalsze szczegółowe informacje dotyczące sprostowania znajdą Państwo w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej: Dostęp do usług świadczonych przez T-Mobile w pociągach PKP Intercity - sprostowanie.

Za wprowadzającą w błąd treść poniższego komunikatu najmocniej przepraszamy.


07.01
2015

Darmowe, bezprzewodowe Wi-Fi jest już we wszystkich krajowych składach Express InterCity oraz wybranych międzynarodowych pociągach kursujących do Berlina i Wiednia. Za dostarczenie usługi do wagonów PKP Intercity odpowiada jeden z największych operatorów komórkowych w Polsce -firma T-Mobile.

Po niecałym roku od popisania umowy, pomiędzy PKP Intercity a T-Mobile, pasażerowie wszystkich pociągów kategorii Express InterCity (EIC) mogą korzystać z bezprzewodowego, bezpłatnego internetu. Oprócz 36 pociągów EIC, znajdujących się w krajowej ofercie PKP Intercity, podróżni mogą swobodnie surfować w internecie podróżując w wybranych pociągach międzynarodowych tj. Berlin Warszawa Express (BWE), EC Polonia oraz EC Chopin.

Pociągi z bezpłatnym Wi-Fi kursują na najbardziej popularnych trasach m. in. na osi: Trójmiasto - Warszawa - Kraków/ Katowice, Szczecin – Poznań - Warszawa, Poznań - Wrocław - Katowice - Bielsko-Biała oraz Warszawa – Wiedeń – Villach, czy Warszawa – Berlin – wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Miesięcznie z usługi korzysta blisko 90 tys. podróżnych – dodaje.

Rozrywka pokładowa w pierwszej połowie 2015 roku

Już wkrótce pasażerowie podróżujący pociągami kategorii EIC do Krakowa, Poznania, Szczecina czy Warszawy skorzystają z oferty rozrywki pokładowej. Obejmie ona dostęp do 40 filmów, 15 seriali, 10 bajek oraz gier. Co miesiąc 10% treści multimedialnych będzie się zmieniać.

W pierwszym kwartale tego roku planujemy uruchomienie rozrywki pokładowej. Aktualnie przygotowywane są materiały i przeprowadzane testy wewnętrzne - mówi Konrad Mróz z T-Mobile Polska.

PKP Intercity oraz T-Mobile pracują również nad uruchominiem usługi bezprzewowodego internetu w pociągach kategorii Express InterCity Premium (EIP). Start usługi jest planowany na pierwszą połowę tego roku. 

0