29 listopada 2018 roku ruszyła druga edycja programu DiscoverEU. Dzięki inicjatywie Komisji Europejskiej młodzi Europejczycy mają możliwość darmowego podróżowania pociągiem po krajach członkowskich

Inicjatywa DiscoverEU to szansa na poznanie tożsamości, kultury, tradycji i najcenniejszych zabytków wybranych krajów Unii Europejskiej. Młodzież może aplikować po bezpłatne bilety Interrail wystawiane przez stowarzyszenie Eurail Group, którego PKP Intercity jest członkiem. Można z nim przemieszczać się po 30 krajach europejskich, takich jak: Hiszpania, Niemcy, Francja, Grecja, Portugalia, Turcja, a od przyszłego roku również Litwa. Można ubiegać się o bilet z elastycznym planem podróży albo z góry ustalonymi terminami wyjazdu i jego miejscami docelowymi. Akcja DiscoverEU to okazja do promocji transportu kolejowego jako sposobu na wygodny i atrakcyjny sposób na wypoczynek, a także jego popularyzacja wśród młodzieży.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które 31 grudnia 2018 roku będą miały ukończone 18 lat i są obywatelami Unii Europejskiej. W zależności od wybranego modelu podróżowania, można zwiedzić od jednego do kilku państw Unii, zaś sama podróż powinna trwać nie krócej niż jeden dzień i nie dłużej niż miesiąc. Zwycięzcy konkursu stają się także ambasadorami akcji DiscoverEU. Zgłoszeń można dokonywać między 29 listopada (od godz. 12.00) a 11 grudnia (do godz. 12.00) na stronie europa.eu/youth/discovereu_pl. Szansę na darmowy bilet w tej edycji ma aż 12 tys. obywateli Unii Europejskiej!

Europejczycy coraz chętniej podróżują

W pierwszej turze konkursu DiscoverEU, która odbyła się w czerwcu tego roku, darmowy bilet kolejowy otrzymało aż 15 tys. uczniów i studentów! Każdego roku z biletów Interrail korzysta około 250 tysięcy Europejczyków w każdym wieku. PKP Intercity jest członkiem stowarzyszenia Eurail oraz głównym dystrybutorem biletów Interrail w kraju. W 2018 roku Polskę jako kraj docelowy podróży wybrało o 22% pasażerów więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem*.

Więcej informacji o ofercie Interrail można znaleźć na stronie internetowej https://www.interrail.eu/en oraz na stronie  PKP Intercity.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

*Dane sprzedażowe Interrail za okres styczeń – wrzesień 2017 i 2018

0