13 grudnia 2015 roku pociągi Flirt3 po raz pierwszy wyruszyły w trasy z pasażerami na pokładzie. Nowe składy zapewniają komfortową podróż w dobrej cenie.

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy na tory wyjechały pociągi Flirt3. Obsłużą one zarówno duże miasta, np. Katowice, Kraków czy Gdynię, jak również mniejsze ośrodki tj. Kutno, Konin, Olsztyn czy Kielce.

Nowe składy kursują w ramach ekonomicznej kategorii InterCity, gwarantując komfortową podróż w atrakcyjnej cenie – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity.

Na pokładzie Flirtów do dyspozycji pasażerów są przedziały pierwszej i drugiej klasy, a także wydzielona przestrzeń barowa. Pociągi zostały wyposażone w ergonomiczne fotele, nowoczesne toalety oraz klimatyzację. Przy każdym fotelu zamontowane jest gniazdko elektryczne. Tradycyjne tablice informacyjne zastąpiły elektroniczne wyświetlacze, na których będą pojawiać się komunikaty 

o przebiegu trasy. Dostępny jest również nowoczesny system informacji pasażerskiej. Pociągi
są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – posiadają specjalne urządzenia ułatwiające wjazd z każdej strony pociągu. Nowy tabor będzie przystosowany do prędkości 160 km/h.

Karta projektu 

 

 

 

 

0