Już 24-25 listopada 2018 roku w Warszawie odbywa się największy stacjonarny hackathon na świecie - HackYeah. Uczestnicy mogą rozwiązywać zadania główne albo zadania specjalne partnerów wydarzenia. PKP Intercity przygotowało jedno z nich. Dla zwycięzcy zadania „Tysiące powodów do podróżowania”, przewidziana jest nagroda w wysokości 30 000 zł!

Programiści z zadaniem od PKP Intercity

Komfort, bezpieczeństwo, dogodne połączenia - to tylko niektóre benefity podróży jakie PKP Intercity oferuje swoim pasażerom. Oprócz wygody i szybkich połączeń bardzo ważny jest prosty i przyjazny proces zakupu biletu internetowego. Takie właśnie zadanie stawia przewoźnik przed uczestnikami imprezy programistycznej HackYeah. PKP Intercity nagrodzi drużynę, która stworzy intuicyjne narzędzie dla pasażerów kolei, dzięki któremu proces zakupu biletu przez stronę intercity.pl będzie prosty, szybki i możliwy do wykonania przy użyciu ergonomicznego interfejsu obudowanego w dodatkowe usługi proklienckie, takie jak informacje o przebiegu podróży, zmianach trasy pociągu, dostępnych usługach gastronomicznych czy ułatwieniach na dworcach. Szczegóły dotyczące zadania znajdują się na stronie www.hackyeah.pl/tasks.html.

Programiści dojadą za darmo

PKP Intercity chętnie wspiera inicjatywy związane z rozwojem nowych technologii. W tym roku zapewniło uczestnikom hackathonu możliwość przejazdu do Warszawy. Za darmo na HackYeah mogą dojechać programiści z 10 miast Polski: Krakowa, Gdyni, Białegostoku, Poznania, Wrocławia, Rzeszowa, Katowic, Lublina, Bydgoszczy i Łodzi.

Rejestracja na HackYeah jest możliwa poprzez stronę www.hackyeah.pl. Dochody z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 - organizację zajmującą się informatyczną edukacją dzieci z domów dziecka w Krakowie. Organizator przewiduje ponad 2,5 tys. uczestników. Łączna pula nagród to obecnie aż 425 000 złotych!

0