13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy 2015/2016.
Krótsze czasy przejazdów, więcej połączeń, nowe trasy oraz komfortowe pociągi Flirt3 – to oferta PKP Intercity, która będzie obowiązywała od niedzieli, 13 grudnia br.

Nowy rozkład jazdy PKP Intercity jest regularny, symetryczny i skomunikowany. Pociągi będą odjeżdżać w regularnych cyklach, np. co godzinę z Warszawy nad morze czy do Krakowa. Możliwe będzie ponadto odbycie podróży np. z Gdyni do Krakowa i z powrotem w ciągu jednego dnia. Wygodniej będzie się także przesiąść, dzięki czterokrotnemu zwiększeniu liczby skomunikowań. Liczba połączeń PKP Intercity wzrośnie o 20%.

Krótsze czasy przejazdu

Wraz z nowym rozkładem skróceniu ulegną czasy przejazdów. Trochę ponad 5 godzin zajmie podróż
z Trójmiasta do Wrocławia. To o ponad godzinę krócej niż dotychczas. Skróceniu ulegnie także przejazd na trasie Poznań - Kraków – zajmie on niecałe 5 godzin, czyli o 45 minut krócej niż teraz. Szybciej pojedziemy również ze stolicy do Bielska – Białej, Olsztyna, Bydgoszczy czy Białegostoku. W rekordowo krótkim czasie będą kursowały także pociągi Pendolino. Najkrótsza podróż pociągiem EIP z Warszawy do Krakowa zajmie  2h 15 min, a do Gdańska 2h 38 min.

Nowe połączenia

Od 13 grudnia pociągi Pendolino pojadą do Rzeszowa (przez Dębicę i Tarnów), Bielska Białej (przez Tychy, Pszczynę i Czechowice-Dziedzice) i Gliwic (przez Zabrze). Pociągi jadące do Trójmiasta będą się także zatrzymywały w Ciechanowie i Działdowie. Natomiast składy Express InterCity pojadą m.in. do Jeleniej Góry, Świnoujścia czy Węglińca.

Komfortowe pociągi Flirt3 

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy na tory wyjadą pociągi Flirt3. Obsłużą one zarówno duże miasta, np. Katowice, Kraków czy Gdynię, jak również mniejsze ośrodki tj. Kutno, Konin, Olsztyn czy Kielce. Nowoczesne pociągi pozwolą na komfortową podróż w atrakcyjnej, ekonomicznej cenie.

Nowy rozkład jazdy dla województwa dolnośląskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa łódzkiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa małopolskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa podkarpackiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa pomorskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa śląskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa świętokrzyskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa warmińsko - mazurskiego - informacja prasowa PKP Intercity

Nowy rozkład jazdy dla województwa wielkoposlkiego - informacja prasowa PKP Intercity

 

 

0