Na Podlasie z PKP Intercity
Obowiązujący od 15 czerwca letni rozkład jazdy, oferujący łącznie 514 połączeń dziennie, zabierze nas w każdy zakątek kraju. Połączenia sezonowe oferują nowe możliwości dotarcia także na Podlasie, co stanowi duże udogodnienie zarówno dla mieszkańców jak i turystów.
Wraz z wejściem w życie letniego rozkładu jazdy, który obowiązuje od 15 czerwca, PKP Intercity otwiera przed podróżnymi szereg nowych możliwości. Jedną z nich jest możliwość skorzystania z oferty rozbudowanej siatki połączeń z województwem podlaskim. Dzięki wydłużeniu relacji niektórych pociągów i nowym połączeniom, mieszkańcy Białegostoku oraz turyści odwiedzający Podlasie zyskali jeszcze więcej możliwości komfortowego podróżowania.
Bezpośrednie połączenie z Giżyckiem i dogodna trasa przez Hajnówkę
W wakacje na tory wyjechała grupa wagonów do Giżycka w pociągu IC Hańcza, Dzięki temu, Białystok zyskał bezpośrednie połączenie z Giżyckiem, a więc sercem Mazur, co stanowi duże udogodnienie dla podróżnych planujących letni wypoczynek w jednym z najpopularniejszych turystycznie regionów Polski. Podróżni chcący wybrać się w okolice Pisza czy Rucianego-Nidy – czyli w południową część Krainy Wielkich Jezior Mazurskich– mają do dyspozycji dwa inne połączenia: IC Rybak oraz TLK Biebrza. Co więcej, oba te pociągi jadą dalej aż nad Bałtyk – do Trójmiasta – a IC Rybak kontynuuje swoją trasę wzdłuż całego wybrzeża, aż do Szczecina, umożliwiając wygodne podróże zarówno na Mazury, jak i nad morze, bez konieczności przesiadek.
Atutem letniej oferty są także dwie pary pociągów kursujących przez Hajnówkę – to IC Żubr (Warszawa – Białystok – Warszawa) oraz TLK Biebrza (Warszawa – Gdynia – Warszawa przez Siedlce, Hajnówkę, Białystok, Ełk, Olsztyn, Malbork i Gdańsk). Połączenia umożliwiają dojazd zarówno nad morze, jak i na Mazury, a przy tym pozwalają podróżnym poznać mniej uczęszczane, ale wyjątkowo malownicze trasy kolejowe. To jednocześnie okazja dla pasażerów z wielu mniejszych miejscowości w regionie, aby bez przesiadki dotrzeć do Warszawy czy Trójmiasta.
Szybko i komfortowo do stolicy Podlasia
Na trasie Warszawa – Białystok codziennie kursują też trzy pary pociągów typu „sprinter”, umożliwiających szybki przejazd – całą trasę pokonują w 90 minut. Są to:
• IC Esperanto,
• IC Prząśniczka,
• IC Zamenhof.
To idealne rozwiązanie dla osób podróżujących służbowo, odwiedzających swych bliskich czy turystów preferujących szybkie wypady w ten malowniczy region kraju.
Nowe codzienne połączenie do Wrocławia
W wakacyjnym rozkładzie jazdy znalazło się również nowe codzienne połączenie pomiędzy Białymstokiem a Wrocławiem. Pociąg IC Leśmian, dotychczas kursujący w relacji Łódź – Białystok – Łódź, został wydłużony i teraz jeździ na trasie Wrocław Główny – Białystok – Wrocław Główny. Tym samym podróżni z Podlasia zyskali kolejne bezpośrednie połączenie do stolicy Dolnego Śląska, a także możliwość przesiadek w kierunku południowych i zachodnich regionów Polski.