Współpraca PKP Intercity, POLREGIO i Kolei Małopolskich ułatwi pasażerom dojazd do Zakopanego oraz powrót z noworocznej imprezy sylwestrowej. Wspólny Bilet wprowadzony w grudniu br. umożliwi podróżnym przejazd do zimowej stolicy Polski na podstawie jednego biletu, ale pociągami więcej niż jednego przewoźnika.

Dojazd na Sylwestra

Tatry to najlepszy zimowy kierunek, zwłaszcza w Sylwestra. Warto wybrać się tam na powitanie Nowego Roku polską koleją!

Na Sylwestra do zimowej stolicy Polski co roku wyrusza z nami wielu pasażerów. Dzięki współpracy PKP Intercity, POLREGIO i Kolei Małopolskich ułatwiamy podróżnym planowanie podróży. Do Zakopanego i nie tylko na jednym bilecie można dotrzeć z wielu polskich miast i miasteczek. Dodatkowo zgodnie z obowiązującą zasadą Wspólnego Biletu im pasażer jedzie dalej, tym stawka za kolejne kilometry jest niższa – podkreśla Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Na co dzień obsługujemy kilkanaście tysięcy pasażerów, nasza oferta skierowana jest jednak nie tylko dla osób, które podróżują z nami cyklicznie w stałych relacjach, chcemy też wozić te osoby, które chcą w ferie czy święta poznać uroki Małopolski. Dzięki inicjatywie Wspólnego Biletu Polacy, którzy zakupią Wspólny Bilet do Zakopanego mogą dotrzeć do Małopolski pociągami PKP Intercity czy POLREGIO, a następnie przesiąść się w nasze składy jadące do Zakopanego, już bez potrzeby kupowania kolejnego biletu. 31 grudnia przewidzieliśmy też dodatkowe pociągi z Krakowa do Zakopanego, a po zakończonej zabawie sylwestrowej powrotny pociąg do Krakowa – mówi Grzegorz Stawowy, Prezes Kolei Małopolskich.

Podróżny może zaplanować dla siebie trasę przejazdu korzystając ze Wspólnego Biletu, który umożliwi przejazd zarówno w pociągiem PKP Intercity, POLREGIO oraz Kolei Małopolskich. Przykładowo pociągami POLREGIO i PKP Intercity można dotrzeć z Inowrocławia do Zakopanego na jednym bilecie już za 73 złote. Mieszkańcy Tarnowa mogą dojechać do Krakowa Kolejami Małopolskimi, i tam przesiąść się w pociąg PKP Intercity jadący prosto do Zakopanego, a mieszkańcy Bydgoszczy, Wrocławia czy Żywiecczyzny do Zakopanego dotrą pociągiem TLK Halny. Warto już dzisiaj zaplanować podróż i kupić bilet na połączenie okołosylwestrowe.

Powrót do domu

Uczestnikom sylwestrowej zabawy w Zakopanem chcemy zapewnić bezpieczny powrót do swoich domów. Stąd w noworoczną noc uruchamiamy dodatkowe pociągi z Zakopanego, które odjadą o godz. 3.30 oraz o 4:56. Zapewniamy uczestnikom zabawy sylwestrowej powrót nie tylko do Krakowa. Nasze pociągi usprawnią również powrót do domów pasażerom np. z Gdyni. Mogą oni wyjechać o godzinie 3:30 z Zakopanego do Krakowa pociągiem POLREGIO i tam przesiąść się w odjeżdżający o 7:06 pociąg TLK Branicki jadący przez Warszawę do Gdyni. Przypominamy także o szerokiej ofercie pociągów POLREGIO uruchamianych w ramach Podhalańskiej Kolei Regionalnej, która kursuje średnio co godzinę pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem – powiedziała Anna Lenarczyk, Członek Zarządu Spółki Przewozy Regionalne.

Sylwester w Zakopanem odbędzie się pod hasłem „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Organizowany jest przez Telewizję Polską we współpracy z miastem Zakopane. To jedna z największych imprez plenerowych w Polsce odbywająca się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. W zeszłym roku uczestniczyło w nim ok. 80 tys. osób. Przewoźnicy kolejowi przewidują na początek stycznia wysoką frekwencję w swoich pociągach. PKP Intercity postanowiło w związku z tym uruchomić 1 i 2 stycznia 2019 roku dodatkowe pociągi z Zakopanego. W tych dniach odjadą składy Wit Stwosz Bis o 10.15 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia) oraz Oscypek Bis o godz. 13.10 (relacji Zakopane – Warszawa Wschodnia).

Inicjatywa Wspólnego Biletu kolejowego ułatwia podróżnym przejazdy po Polsce na co dzień. W momencie wzmożonego ruchu pasażerskiego staje się wyjątkowo cenna, ponieważ umożliwia podróżnym tańsze i szybsze podróżowanie na terenie całego kraju. Bilety można nabyć w kasach biletowych Spółki PKP Intercity, PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście, Kolei Mazowieckich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, bilety na część przejazdów dostępna jest także poprzez www.bilkom.pl.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 383 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. Kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.

Przewozy Regionalne, właściciel marki POLREGIO, powstały w 2001 r. Są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. Każdego dnia na tory w całym kraju wyjeżdża około 1800 pociągów zamawianych i finansowanych przez samorządy wojewódzkie. W ciągu roku z usług POLREGIO korzysta prawie 80 mln pasażerów. Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1800 stacjach. Udział firmy w rynku kolejowych przewozów pasażerskich wynosi 27%. Większościowym akcjonariuszem Spółki jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (50% i jeden udział).

Koleje Małopolskie to łącznik pokoleń. To miejsce spontanicznych  spotkań rodzin, przyjaciół, studentów czy wycieczek szkolnych w bezpiecznej drodze do celu. Stawiamy na rozwój nowoczesnej kolei, a przede wszystkim na komfort podróżnych uwzględniając potrzeby i możliwości motoryczne pasażerów w każdym wieku. Nasze pociągi to pojazdy niskopodłogowe z dodatkowym stopniem ułatwiającym wsiadanie, wyposażone w windy dla niepełnosprawnych. Również nasze załogi zawsze chętnie służą pomocą. Dla milionów naszych pasażerów staramy się przygotować miłe niespodzianki w podróży, jak choćby: występy śpiewaków operowych, tulipany na Dzień Kobiet czy drobne upominki na Mikołajki. Wspieramy także inicjatywy prospołeczne, współpracujemy z organizacjami non-profit oraz instytucjami kultury, na wstęp do których pasażerom z biletami Kolei Małopolskich przysługuje ok. 30% zniżka.

0