W wakacje Polacy najczęściej podróżowali pomiędzy Krakowem a Warszawą. Od czerwca do końca sierpnia 2018 roku tą trasą przejechało niemal 690 tys. pasażerów, a więc co dwudziesty podróżujący.

Gdzie jeżdżą Polacy?

W minione wakacje z usług PKP Intercity skorzystało aż 13,5 mln podróżnych. W tym czasie wzrosła też liczba pasażerów PKP Intercity na niemal wszystkich najważniejszych połączeniach. Najchętniej podróżowano między Warszawą a Krakowem – 690 tysięcy osób. Zbliżona liczba podróżnych wybrała trasę pomiędzy Trójmiastem a Warszawą – ponad 600 tys. osób. Najczęściej wybieranymi pociągami dalekobieżnymi, łączącymi stolice regionów, były składy na liniach Kraków-Trójmiasto, Poznań-Wrocław i Poznań-Trójmiasto.

Wakacyjne rekordy

Wakacje to czas, w którym z usług PKP Intercity często korzystają grupy zorganizowane. W miesiącach czerwiec – sierpień umożliwiono taki przejazd ponad 3 000 takich grup, czyli ponad 100 tys. pasażerów! Latem turyści chętnie przewożą pociągami rowery. W miesiącach wakacyjnych wykupiono niemal 76 tys. takich biletów. W stosunku do roku 2017 to wzrost o 7%, zaś porównując tę liczbę z rokiem 2015 widać aż 60% wzrost. Dlatego z myślą o wszystkich rowerzystach w tym roku PKP Intercity uruchomiło akcję „Rower za złotówkę z PKP Intercity” z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Należy jednak  pamiętać, że przewóz jednośladów możliwy jest wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach, w pociągach dostosowanych do ich przewozu.

Gdzie kupujemy bilety?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się zdalne kanały sprzedaży za pośrednictwem strony www.intercity.pl oraz aplikacji mobilnej. Wygodnie i bez wychodzenia z domu jest więc możliwość uzyskania biletów na pociągi Express Intercity Premium (EIP), Express Intercity (EIC), Intercity (IC), a także na składy Twoich Linii Kolejowych (TLK). W wakacje ponad 40% biletów zostało sprzedanych właśnie za pośrednictwem tych kanałów.

0