Trzy dni bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży, rabaty przy zakupie biletów dla ich opiekunów oraz moc kolejowych atrakcji na dworcu Warszawa Wschodnia - tak PKP Intercity zaprasza do wspólnego świętowana Dnia Dziecka.

Młodzi podróżnicy za darmo, opiekunowie z rabatem

30 i 31 maja oraz 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16 roku życia będą mogli bezpłatnie podróżować. Specjalna oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” będzie obowiązywać w klasie 1. i 2. dowolnego pociągu Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby z niej skorzystać, wystarczy pobrać bezpłatny bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i zabrać ze sobą dokument stwierdzający wiek dziecka. Należy jednak pamiętać, że dodatkowy bilet na pociągi EIP można otrzymać wyłącznie w kasach biletowych, przed rozpoczęciem podróży.

Dla opiekunów przygotowano natomiast 30% rabat na bilety. W ramach obowiązującej przez cały rok oferty Bilet Rodzinny każdy, kto podróżuje z dzieckiem do 16. roku życia otrzymuje zniżkę. Z oferty mogą korzystać grupy od dwóch do pięciu osób.

Kolej od kuchni na Dworcu Wschodnim

Oprócz bezpłatnych przejazdów, PKP Intercity przygotowało wyjątkowe wydarzenie. W sobotę, 30 maja od godz. 11.00 do 16.00 na dworcu Warszawa Wschodnia na starszych i młodszych pasjonatów kolei czeka moc atrakcji i wrażeń.  Będzie można zobaczyć „kolej od kuchni”, a więc wejść do kabiny nowej lokomotywy Gama, zajrzeć w zakamarki Pendolino, porozmawiać z maszynistą i konduktorem czy sprawdzić się w roli kasjera. W specjalnie przygotowanej strefie najmłodsi podróżnicy będą mogli wziąć udział w wielu w konkursach o tematyce kolejowej, pomalować buźkę lub zrobić zdjęcie w lokomotywowym monidle.

 

 

Warunki oferty specjalnej - Dzień Dziecka z PKP Intercity

0