Na świąteczno-noworoczne podróże Polacy wybrali kolej. Od 21 grudnia 2018 roku do 6 stycznia 2019 roku PKP Intercity przewiozło niemal 1,8 mln pasażerów. To o 6% więcej niż w analogicznym okresie rok temu.

Największą popularnością pociągi PKP Intercity cieszyły się w piątek 21 grudnia, kiedy to z usług przewoźnika skorzystało 156 tysięcy podróżnych. Niewiele mniej, bo 142 tys. osób, wyruszyło w podróż następnego dnia. PKP Intercity na bieżąco monitoruje frekwencję w swoich pociągach. Widząc bardzo duże zainteresowanie podróżami koleją w okresie świąteczno-noworocznym, pomiędzy 21 grudnia 2018 roku a 6 stycznia 2019 roku przewoźnik wzmocnił łącznie 439 pociągów o 590 wagonów. Dwa składy wzmocniono dodatkowymi jednostkami EZT (elektryczne zespoły trakcyjne). Najwięcej dodatkowych wagonów, aż 77, przewoźnik uruchomił 1 stycznia. Zaś najwięcej pociągów – 55 – zostało wzmocnionych dodatkowymi wagonami w sobotę 22 grudnia.

W okresie okołoświątecznym Polacy najczęściej podróżowali pomiędzy Warszawą a Krakowem. Od 21 grudnia do 6 stycznia tą trasą przejechało prawie 100 tys. pasażerów. 71 tys. podróżnych pokonało trasę pomiędzy Trójmiastem a Warszawą. 40 tys. osób podróżowało pomiędzy Białymstokiem a Warszawą.

Obserwujemy rosnące zainteresowanie podróżami koleją, także w okresie świąteczno-noworocznym. Niezwykle nas to cieszy i jako PKP Intercity dokładamy wszelkich starań, żeby zapewnić naszym pasażerom bezpieczne i sprawne przejazdy, mimo niejednokrotnie trudnych warunków pogodowych. W Nowy Rok nad bezpiecznymi powrotami Polaków do domu czuwało dwa tysiące trzystu pracowników PKP Intercity – mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

Wiele osób wracało w tym czasie z imprezy sylwestrowej w Zakopanem pn. „Sylwester Marzeń z Dwójką”, zorganizowanej przez Telewizję Polską we współpracy z miastem Zakopane. Spodziewając się wysokiej frekwencji w swoich pociągach, 1 i 2 stycznia 2019 roku PKP Intercity uruchomiło po dwa dodatkowe składy z Zakopanego do Warszawy oraz zapewniło podróżnym całodzienną asystę pracowników PKP Intercity na terenie stacji. Przez pierwsze sześć dni 2019 roku pociągami PKP Intercity z Zakopanego wyjechało niemal 10 tys. pasażerów. Działo się to w niesprzyjających warunkach pogodowych, gdy lokalni przewoźnicy autobusowi odwoływali swoje kursy. Ponad 250 osób, które nie mogły wyjechać autobusami ze stolicy Tatr, zdecydowało się wtedy na podróż z PKP Intercity. 2 stycznia, widząc duże zapełnienie ostatniego w dobie pociągu z Zakopanego (TLK Karpaty), przewoźnik uruchomił także autokar, aby zapewnić podróżnym przejazd z Zakopanego do stacji Kraków Główny.

0