Kolejna nowość w internetowym systemie sprzedaży PKP Intercity. Podróżni kupujący bilety przez stronę intercity.pl mogą już sprawdzić zajętość miejsc w wybranym pociągu. To kolejne udogodnienie dla pasażerów. Od zeszłego tygodnia za pośrednictwem Internetu można już nabyć bilety na przejazdy z przesiadką. Dzięki wprowadzonym przez przewoźnika rozwiązaniom, planowanie podróży staje się jeszcze łatwiejsze.

Zajętość miejsc w pociągu przez Internet

Jak wynika z przeprowadzonych przez PKP Intercity badań na grupie ponad 830 osób, dla blisko 75 proc. podróżnych informacja o zajętości miejsc w pociągu ma duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o zakupie biletu. Dlatego od ubiegłego tygodnia na stronie intercity.pl przy każdym z połączeń znajduje się informacja o frekwencji w danym pociągu. W lewym dolnym rogu witryny została umieszczona legenda z wyjaśnieniem każdego oznaczenia. Dzięki nowemu rozwiązaniu podczas planowania podróży pasażer może sam sprawdzić frekwencję w pociągu i zdecydować się na wybór konkretnego połączenia. Frekwencja jest wyświetlana w czasie podejmowania decyzji o zakupie biletu i aktualizowana na bieżąco w systemie. Z funkcjonalności można skorzystać także przy wyborze przejazdu z przesiadką.

Przykładowa wizualizacja wprowadzonego udogodnienia.

Bilety z przesiadką

Po wprowadzeniu możliwości wyboru różnych zniżek w ramach jednej transakcji, od ubiegłego tygodnia podróżni mogą przez Internet kupić bilety na połączenia z przesiadką. Bilet online można nabyć na przejazd dwoma pociągami w komunikacji krajowej, czyli z jedną przesiadką. W przypadku wyszukania połączeń, gdzie czas na przesiadkę jest krótszy niż 10 min., system wyświetla użytkownikowi odpowiedni komunikat ostrzegawczy o niewielkim czasie na przejście do innego pociągu. Dodatkowo przewoźnik o połowę skrócił także czas przerwy technologicznej na stronie intercity.pl, która obecnie trwa od godz. 23:45 do godz. 00:30.

Wszystkie z wprowadzonych przez PKP Intercity udogodnień wpłyną na poprawę komfortu planowania podróży pociągami przewoźnika. Internetowy system sprzedaży cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych. Od stycznia do końca października 2017 roku ponad 40 proc. pasażerów nabyło bilety przez Internet lub aplikację IC Mobile Navigator.

 

0