Grupa Team Ineos została najlepszą drużyną 76. Tour de Pologne i wygrała nagrodę specjalną ufundowaną przez PKP Intercity. Zwycięska ekipa odebrała wyróżnienie na mecie ostatniego etapu wyścigu w Bukowinie Tatrzańskiej.

Pętla wokół Bukowiny Tatrzańskiej zakończyła tegoroczny 76. Tour de Pologne. Triumfatorem najsłynniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce został Rosjanin Paweł Siwakow, czym wyraźnie przyczynił się do wygranej grupy Team Ineos w klasyfikacji drużynowej. Zwycięska ekipa, w której barwach występuje m.in. Michał Gołaś, odebrała nagrodę ufundowaną przez PKP Intercity na mecie ostatniego etapu wyścigu.

O sile drużyny decyduje to, jak mocne jest jej najsłabsze ogniwo. Zwycięska grupa pokazała, że słabe punkty są jej praktycznie obce. Ich sportowa postawa i współpraca to przykład do naśladowania, a także świetna reklama aktywnego trybu życia, który również staramy się regularnie promować - mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

To nie jedyne wyróżnienie, jakie w tym roku ufundował dla uczestników 76. Tour de Pologne największy polski kolejowy przewoźnik. Na mecie drugiego etapu Luka Mezgec odebrał nagrodę „Pendolino” od PKP Intercity dla najlepszego sprintera wyścigu. Zawodnik grupy Mitchelon Scott pędził w okolicach katowickiego Spodka z prędkością ponad 82 km/h, co potwierdził ustawiony na ostatnich dwustu metrach etapu pomiar prędkości.

Strefy dla fanów od PKP Intercity

PKP Intercity w czasie tegorocznego Tour de Pologne przygotowało także specjalne atrakcje dla fanów kolarstwa. Ci w specjalnie przygotowanych strefach na metach etapów w Katowicach i Krakowie mogli m.in.  skorzystać z mobilnego serwisu rowerowego, sprawdzić kolarskie umiejętności na profesjonalnym trenażerze, poznać wirtualną rzeczywistość dzięki systemowi Oculus Virtual Reality, a także odpocząć w strefie chillout. Na młodszych kibiców czekała zabawa z Ozbotami, czyli robotami edukacyjnymi rozwijającymi kreatywność i specjalnie przygotowany edukacyjny quiz.

0