W SOBOTĘ KOLEJOWY PIKNIK W USTCE
27 czerwca słynne Pendolino PKP Intercity po raz pierwszy przyjedzie do Ustki. Tego dnia, do nadmorskiego kurortu rozpocznie kursowanie także popularny pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich. Z tej okazji na dworcu w Ustce przewoźnicy organizują piknik dla wszystkich miłośników kolei.
PKP Intercity i Koleje Mazowieckie zapraszają w najbliższą sobotę (27 czerwca) małych i dużych miłośników kolei na dworzec w Ustce. Na jego terenie powstanie specjalna strefa, w której uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z różnych atrakcji, np. pojeździć na symulatorze pociągu Pendolino, sprawdzić swój refleks, czy wydrukować spersonalizowane pocztówki. Przewidziany jest również poczęstunek w postaci waty cukrowej, lodów czy lemoniady. Piknik będzie trwał w godzinach 16-21.
W sobotę o godzinie 20:21 po raz pierwszy do Ustki przyjedzie słynne Pendolino. Na wakacje PKP Intercity wydłuży trasę codziennego pociągu Express InterCity Premium relacji Bielsko-Biała – Gdynia – Bielsko-Biała do Ustki. Dzięki temu turyści będą mogli łatwiej i bardziej komfortowo dojechać do nadmorskiego kurortu. Najkrótszy czas przejazdu między Ustką a Bielskiem-Białą będzie wynosił 8 godz. 33 min. Przejazd na trasie Warszawa – Ustka potrwa 4 godz. 52 min.
Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich po raz 10. przywiezie do Ustki mieszkańców Mazowsza, którzy właśnie tutaj rozpoczną swój letni wypoczynek. Słoneczny będzie kursował codziennie przez całe wakacje na trasie Warszawa – Ustka – Warszawa, oferując szybkie i komfortowe połączenie ze stolicy nad Bałtyk. Pociąg wyruszy ze stacji Warszawa Zachodnia o godzinie 06:16, a do Ustki dotrze o godzinie 12:01. Z kolei z Ustki Słoneczny wyruszy o godzinie 12:49, a jego przyjazd do Warszawy Zachodniej jest planowany przed godziną 19:00.