Mija 100 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. PKP Intercity postanowiło uczcić to w wyjątkowy sposób. Na warszawskim Powiślu powstał mural, który przez najbliższy rok będzie zdobił okolicę. Przedstawia on jak Polacy świętują swoją niepodległość.

Biało-czerwona grafika

8 listopada odsłonięto w Warszawie mural inspirowany odpowiedziami Polaków o tym, w jaki sposób świętują oni niepodległość. Odpowiedzi nadsyłane były w ramach konkursu zorganizowanego przez PKP Intercity #swietujemyniepodleglosc. Obraz stworzyła Aleksandra Szmida. Przez najbliższy rok mural będzie widoczny zarówno z okien pociągów przejeżdżających przez warszawskie Powiśle, jak również dla wszystkich spacerowiczów. Mural to Polska w pigułce. Znajdziemy na nim także elementy symbolizujące największe polskie miasta, w tym wrocławskie krasnale, smoka wawelskiego, górnika ze Śląska czy warszawską syrenkę. Mieszkańcy Warszawy mogą podziwiać go przy ulicy Solec 85.

Film pokazujący proces powstawania muralu można zobaczyć na stronie: youtu.be/9_KdYIBaHx8.

Bardzo się cieszymy, że nasz narodowy przewoźnik tak aktywnie włącza się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przypominając wszystkim o tym, jak ważne jest świętowanie wolności – mówi Andrzej Bittel, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

PKP Intercity aktywnie włącza się w tegoroczne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mural to jedna z naszych propozycji. Możemy pochwalić się także tym, że na polskie tory wyjechały w tym roku biało-czerwone lokomotywy. Dzięki nim polska kolej jeździ w narodowych barwach, z których jesteśmy niezmiernie dumni – podkreśla Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

PKP Intercity świętuje z Polakami niepodległość

W trakcie ostatnich miesięcy PKP Intercity aktywnie współpracowało z biurem Programu Niepodległa oraz Polską Organizacją Turystyczną. Dzięki temu możliwe było zorganizowanie przez przewoźnika szeregu ciekawych inicjatyw.

Wspólnie z PKP Intercity zorganizowaliśmy, przy współpracy z Polską Organizacją Turystyczną, spacery po największych polskich miastach. Dzięki nim promowaliśmy wspólnie polskie dziedzictwo, historię i kulturę. W wyjątkowy sposób świętowaliśmy przez ostatnie miesiące stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Cieszymy się, że PKP Intercity jest naszym partnerem w tych działaniach – tłumaczy Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu Niepodległa.

Spółkom z Grupy PKP bardzo zależy na pielęgnowaniu historii Polski i popularyzacji wiedzy na jej temat, dlatego nie mogło nas zabraknąć w świętowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – zapewnia Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A.

Odkrywanie polski z okien pociągów

PKP Intercity na co dzień zachęca Polaków do poznawania wszystkich, nawet tych najdalszych zakątków Polski. Pociągami przewoźnika można dojechać zarówno nad morze, jak i w góry. Podróżowanie po Polsce umożliwiają aż 383 pociągi, które uruchamiane są każdego dnia przez PKP Intercity!

0