Powrót bezpośredniego połączenia Suwałk ze Szczecinem - to najważniejsza nowość dla województwa podlaskiego w nowym rocznym rozkładzie PKP Intercity, który wejdzie w życie w niedzielę 15 grudnia 2019 roku.

Obraz przedstawia jadący pociąg

Suwałki ponownie będą miały bezpośrednie połączenie ze Szczecinem. Zapewni je pociąg TLK Podlasiak relacji Suwałki - Warszawa - Szczecin z grupą wagonów bezpośrednich z Ełku. W czasie wakacji będzie jeździć do Świnoujścia jako TLK Latarnik.

Dostosowanie do prac modernizacyjnych

Obowiązujący od 15 grudnia 2019 roku rozkład jazdy uwzględnia zmiany, które zapewnią optymalne kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych. W nowym rozkładzie kontynuowane będą przez zarządcę infrastruktury prace modernizacyjne prowadzone na linii nr 6 na odcinku Sadowne - Czyżew. Zaplanowane jest rozpoczęcie prac na dalszym odcinku linii, od Czyżewa do Białegostoku. Inwestycja będzie miała wpływ na ograniczenie oferty na trasie Białystok - Warszawa i może wymusić zastąpienie części pociągów zastępczą komunikacją autobusową.

W lipcu 2020 roku pociągi z Białegostoku do Olsztyna zaczną kursować trasą objazdową po rozpoczęciu modernizacji linii kolejowej na odcinku Ełk - Giżycko i jej zamknięciu. IC Mamry relacji Wrocław - Białystok będzie kursować tylko do Giżycka. Pociąg TLK Rybak relacji Białystok - Szczecin nie będzie prowadzić grupy wagonów na Hel w okresie wakacji.

Kompleksowa informacja dla podróżnych

Bilety PKP Intercity dostępne są w kasach na terenie całego kraju, w Centrach Obsługi Klienta na głównych dworcach, w automatach biletowych, a także przez Internet. Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

Obraz przedstawia jadący pociąg

0