Od 3 września na pasażerów jadących pociągiem Ex Tatry na trasie Warszawa - Kraków – Zakopane czeka niespodzianka. Pojawił się w nim specjalny wagon z placem zabaw dla dzieci. W tzw. Strefie Małego Podróżnika na najmłodszych czekać będzie sporo atrakcji – gry, bajki kanału Boomerang i specjalne menu Wars. Ex Tatry ze Strefą Małego Podróżnika wyrusza ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 7:41.
Od 3 września na pasażerów jadących pociągiem Ex Tatry na trasie Warszawa - Kraków – Zakopane czeka niespodzianka. Pojawił się w nim specjalny wagon z placem zabaw dla dzieci. W tzw. Strefie Małego Podróżnika na najmłodszych czekać będzie sporo atrakcji – gry, bajki kanału Boomerang i specjalne menu Wars. Ex Tatry ze Strefą Małego Podróżnika wyrusza ze stacji Warszawa Wschodnia o godzinie 7:41. W wakacje z wagonu mogły skorzystać dzieci jadące nad morze pociągiem Ex Jantar. W planach PKP Intercity jest uruchomienie kolejnych wagonów z placem zabaw.
PKP Intercity we współpracy z kanałem telewizyjnym Boomerang przygotowało bezprzedziałowy wagon klasy 2 ze specjalnie wydzieloną strefą do zabaw dla dzieci. W wagonie, oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znalazła się kolorowa przestrzeń dla małego podróżnika, która dzięki elementom wystroju pozwala dzieciom na wypełnienie podróży kreatywną zabawą. To pierwszy tego typu projekt w Polsce i jeden z niewielu w całej Europie.
Strefę zaprojektowano tak, aby grafiki umieszczone na ścianach stanowiły element gry polegającej na liczeniu i rozpoznawaniu kształtów oraz nazywaniu kolorów. Na podróżujące dzieci czekają też wyzwania takie jak: odnalezienie różnic na obrazkach umieszczonych na suficie oraz przeprowadzenie postaci przez rysunkowe labirynty, które znajdą się pod oknami strefy. Przestrzeń dla dzieci wyposażono w wygodne pufy, które mogą służyć za siedziska, ale również pełnić funkcję miękkich klocków oraz tablice do rysowania kredą. Aby umilić dzieciom czas podróży, w wagonie zamontowane zostały monitory, na których będą wyświetlane seriale znane z emitowanego na kanale Boomerang pasma pt. Cartoonito, którego treści dedykowane są przedszkolakom. Mali podróżni będą mogli zobaczyć przygody przyjaznych i zawsze pomocnych „Bananów w piżamach”, rozśpiewanych bohaterów „Jelly Jamm” i zawsze skorych do zabawy „Wło ha ha czy”.
Toalety wyposażono w przewijaki, a w korytarzu wydzielono przestrzeń na wózki dziecięce oraz dodatkowe miejsce na większe bagaże. Cały wagon, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, ozdobiony został wizerunkami popularnych postaci Cartoonitos, znanych dzieciom z kanału Boomerang.
 
Oprócz oferowanego specjalnie dla dzieci miejsca do zabaw, przygotowane zostało również „Kids’ Menu” przez spółkę Wars, w którym najmłodsi znajdą takie dania jak omlet z konfiturą lub kawałki kurczaka w panierce.
Projekt, który realizujemy wspólnie z kanałem Boomerang został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Przez ostatnie dwa miesiące rodziny jadące nad morze mogły korzystać z mobilnego placu zabaw. Teraz chcielibyśmy udostępnić tę atrakcję podróżnym udającym się do Zakopanego. W planach mamy kolejne projekty tego typu i mam nadzieję, że już niedługo mali pasażerowie będą mogli bawić się w Strefie Małego Podróżnika na kolejnych relacjach ” – mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
Cieszymy się, że Cartoonitosy umilają podróż najmłodszym pasażerom PKP Intercity. Kreatywna rozrywka w czasie jazdy rozwija abstrakcyjne myślenie i odciąża rodziców w czasie długiej drogi. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy kanału Boomerang i PKP Intercity i z radością patrzymy na rozwój tego projektu.” - mówi Małgorzata Chapman, dyrektor marketingu i PR Turner Broadcasting System w regionie Europy Środkowo-Wschodnie i krajów Beneluksu.
Express Tatry wyrusza ze stacji Warszawa Centralna codziennie o godzinie 7:48, na dworcu Kraków Główny jest o 10.48 i dociera do Zakopanego tuż po 14.00. Bilety na przejazd dostępne są
w trzydziestodniowej przedsprzedaży w kasach. Wagon oferuje 54 miejsca siedzące i jest objęty całkowitą rezerwacją miejsc.
Aby podróżować wagonem ze strefą dla dzieci, należy podczas zakupu biletu wskazać kasjerowi wagon dziecięcy. Przykładowo koszt biletu normalnego wraz miejscówką z Warszawy do Zakopanego wynosi 125,50 zł. Osoby, które w trakcie przejazdu Ex Tatry skorzystają z oferty Biletu Rodzinnego za bilet zapłacą około 88,00, natomiast bilet dla dziecka z ulgą ustawową 37% to koszt w wysokości około 84.00 zł. Oferta Biletu Rodzinnego pozwala na podróż małej grupy (od 2 do 5 osób), w której przynajmniej jedna z osób nie ukończyła 16 lat, ze zniżką przy zakupie biletu w wysokości 33%. Oferta obowiązuje w klasie 1 lub 2 pociągów TLK, Ex, EIC oraz EC. Dzieci podróżujące w ramach oferty rodzinnej mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych.
Kanał Boomerang to ponadczasowa animowana rozrywka dla całej rodziny. Kanał prezentuje kreskówki z takimi gwiazdami animacji jak: Scooby-DooTom i JerryZwariowane melodie czy Flintstonowie. Boomerang zajmuje specjalne miejsce w sercach rodziców, którzy sami dorastali w towarzystwie bohaterów goszczących na jego antenie. Boomerang to także Cartoonito – blok seriali dla przedszkolaków, które poprzez zabawę, taniec i śpiew rozwijają wyobraźnię maluchów. Cartoonito jest nadawane trzy razy dziennie (o 6:00, 11:00 i 17:00), a bajki w nim emitowane zarówno bawią jak i uczą.
Boomerang jest dostępny w 12 pasmach, w 13 wersjach językowych. Boomerang dystrybuowany jest przez Turner Broadcasting System, Inc. będący częścią Time Warner Company.
Odwiedź stronę internetową Boomerang: www.boomerang-tv.pl
0