Podróż po Europie pociągiem? Wystarczy do tego jeden bilet – InterRail Global Pass. Do 31 października br. jest on tańszy o ok. 15 proc.

InterRail to oferta dla osób, które planują podróż po Europie koleją. Wystarczy do tego jeden bilet (InterRail Global Pass), by w wybranym terminie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami w 30 państwach Europy. Teraz, aż do 31 października, bilety InterRail Global Pass są średnio o 15 proc. tańsze jeśli kupimy je za pośrednictwem portalu internetowego www.interrailnet.eu. Rabaty wahają się od 62 do nawet blisko 150 euro.

Elastyczna oferta

Bilet na całą Europę (Global Pass) dostępny jest w dwóch opcjach - flexi i continous. W pierwszym przypadku uprawnia on do podróżowania w ciągu 5 z 10 lub 10 z 22 dni określonych podczas zakupu. Druga opcja (continuous) umożliwia podróżowanie przez 15, 22 dni lub miesiąc. Poza standardowym cennikiem InterRail Global Pass oferuje zniżkowe bilety dla dzieci, młodzieży do 26 roku (tylko klasa 2) oraz seniorów (+60).

Podróżni mają również do wyboru tzw. bilety jednokrajowe (One Country Pass). Występują one tylko w opcji flexi. Dostępne są warianty na 3, 4, 6 oraz 8 dni.

O inicjatywnie InterRail

Pomysł stworzenia jednego biletu powstał w 1972 roku, jako „wspólny, solidarny gest” 21 przewoźników wobec młodzieży. W kolejnych latach inicjatywa stała się na tyle popularna, że postanowiono ją udostępnić osobom powyżej 21. roku życia. W 1991 roku, do programu InterRail przystąpiły Polskie Koleje Państwowe. Obecnie uczestniczy w nim 30 krajów. Oprócz pociągów, bilety obowiązują również na niektóre autobusy oraz statki, a dodatkowo uprawniają do zniżek w hostelach oraz do darmowych wejść do muzeów.
Każdego roku, ponad 200 tys. Europejczyków korzysta z biletu InterRail, z czego 80 proc. to młodzież i studenci. Z Polski na taką podróż decyduje się około 1,5 tys. osób.

Bilety InterRail można kupić w Polsce w kasach międzynarodowych oraz przez internet. Pełny cennik można znaleźć tutaj.

0