Z przyjemnością informujemy, że wspólnie z naszymi Partnerami rozpoczęliśmy program „Książka w Podróży”. Umożliwia ona pasażerom PKP Intercity darmową lekturę elektronicznych wersji książek w podróży. W pierwszym etapie oferujemy 27 tytułów, które są udostępnione w całości lub obszernych fragmentach.

Jak to działa?

W pociągach PKP Intercity umieszczone są plakaty z proponowanymi książkami. Obok każdego tytułu znajduje się QR kod oraz link do książki, dzięki którym można łatwo je wczytać - skanując kod lub wchodząc na odpowiednią stronę. Książka jest udostępniana w formie tekstu więc jej wczytanie to ok 1MB transmisji (w przypadku pełnej książki). W pociągach PKP Express Intercity można również skorzystać z bezpłatnego połączenia internetowego Wi-Fi.

Czy muszą posiadać specjalne urządzenie lub program?

Aby rozpocząć czytanie wybranej książki wystarczy dowolne urządzenie posiadające przeglądarkę internetową: smartfon, tablet lub komputer na który książka zostanie pobrana. Nie jest wymagana rejestracja ani podanie jakichkolwiek danych. 

Zniżki na zakup książek

Każdy pasażer PKP Intercity może na podstawie zakupionego biletu skorzystać z 25% rabatu na zakup dowolnych książek u naszych Partnerów: w księgarniach Matras i na Matras.pl oraz na Publio.pl. Kodem rabatowym jest numer identyfikacyjny biletu. 

Książki papierowe

Miłośnikom książek w formie tradycyjnej – obok rabatu w księgarniach Matras – proponujemy regały bookcrossingowe, z których bezpłatnie można wziąć dowolną książkę w podróż lub zostawić na nich już przeczytaną. Regały stoją w Biurach Dworców: Warszawa Centralna i Wschodnia, Wrocław Główny, Poznań Główny, Katowice, Kraków Główny, Gdynia Główna i Gdańsk Główny. 

Więcej na: ksiazkawpodrozy.pl

 

0