Rezerwuj miejsce w pociągu i odkrywaj Europę!

Większość pociągów nie wymaga rezerwacji miejsca.

Aplikacja mobilna i rozkład jazdy pociągów na stronie interrail.eu podpowiedzą Ci, czy rezerwacja w przypadku Twojego pociągu jest niezbędna. Możliwość zwrotu lub wymiany rezerwacji może być ograniczona.

Dlaczego na niektórych relacjach konieczna jest rezerwacja i musimy za nią płacić?

Konieczność rezerwacji wynika z chęci zapewnienia przez przewoźników bezpieczeństwa i wygody podróży wszystkim pasażerom. Opłata przeznaczona na rezerwację zazwyczaj zapewnia możliwość  podróżowania szybszym pociągiem, z szerokimi siedzeniami, dodatkową przestrzenią na nogi i darmowym WiFi. W niektórych przypadkach osoby podróżujące z biletem Interrail w ramach rezerwacji mogą bezpłatnie skorzystać również z posiłków, napojów oraz prasy. Zarezerwuj miejsce, aby mieć spokój i pewność, że dotrzesz do celu w komfortowych warunkach. Warto mieć to na uwadze szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy obłożenie składów jest większe niż zwykle. Zawsze zamiast pociągu z rezerwacją możesz wybrać inny, np. jadący przez mniejsze miejscowości, które mogą być równie ciekawe i nie mniej malownicze niż główne szlaki.

Kiedy będę potrzebował rezerwacji miejsca, podróżując z biletem Interrail?

  • Jeśli wybierasz podróż pociągiem międzynarodowym zazwyczaj rezerwacja będzie Ci potrzebna, a jej cena to średnio 15 € (od 3 € do 132 €).
  • Podczas wyprawy pociągiem nocnym, z miejscami do spania rezerwacja jest obowiązkowa. Zapłacisz za nią średnio 20 € (od 15 € do 155 €). Rezerwując bilet na pociąg nocny oszczędzasz pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na nocleg w hotelu czy pensjonacie. Twoja podróż w wagonie z miejscami do spanie upłynie szybko i bezpiecznie.
  • Z dopłatą wiążę się również podróż pociągami o dużych prędkościach. W niektórych krajach liczba miejsc możliwych do rezerwacji w tego typu pociągach może być ograniczona, a cena kształtowana jest dynamicznie, dlatego dobrze jest pomyśleć o rezerwacji wcześniej.

Jak dokonać rezerwacji?

  • W kasach międzynarodowych PKP Intercity rezerwacji miejsca dokonać można od 60 dni przed planowaną podróżą*.
  • Przez stronę www.interrail.eu z zachowaniem terminu od 3 miesięcy do 7 dni roboczych przed planowanym przejazdem.

*Brak jest możliwości zarezerwowania  w kasie miejsca w pociągach międzynarodowych objętych rezerwacją IRT.

0