Zawsze chciałeś zabrać ze sobą swojego ukochanego psa lub jedziesz w góry i chcesz jeździć po nich swoim rowerem? Teraz organizacja podróży wraz z zakupem biletu staje się prostsza. Wystarczy, że w trakcie zakupu biletu na przejazd dla siebie przez Internet, dokupisz dodatkowy bilet dla wskazanej rzeczy. Zobacz jakie to proste.

Jak i gdzie kupić bilet na przewóz psa, roweru lub rzeczy?

Od teraz, poza zakupem biletu na przewóz w kasach biletowych lub pociągu, możesz również zakupić bilet na przewóz pociągami TLK, IC, EIC oraz EIP (dla EIP obecnie tylko bilet dla psa lub rzeczy) w serwisie internetowym e-IC. Podczas zakupu swojego biletu na wybraną relację, wystarczy wybrać w polu “WYBIERZ BILET DODATKOWY” (I) jedną z dostępnych opcji (II), a następnie określić liczbę potrzebnych biletów (III).


PIES

Pamiętaj, żeby Twój pies (jeżeli nie jest przewożony w odpowiednim pojemniku) w czasie podróży miał kaganiec i był na smyczy. Więcej informacji na temat przewozu psa, znajdziesz na tej stronie.

ROWER

Jeżeli przewozisz rower, który jest gotowy do jazdy (nie jest złożony ani zapakowany) musisz kupić dodatkowy bilet na jego przewóz. Ponadto musi być on umiejscowiony w miejscu do tego przeznaczonym. Szczegółowe informacje na temat przewożenia roweru można znaleźć na tej stronie.

RZECZY

Duże rzeczy, które nie mieszczą się na półce nad miejscem pasażera, w wolnej przestrzeni pod siedzeniem oraz w innym miejscu w wagonie do tego przeznaczonym, możesz także przewozić, ale za dodatkową opłatą. Szczegóły znajdziesz w tym miejscu. Pamiętaj, że istnieją takie rzeczy (np. niebezpieczne substancje chemiczne), których pasażer w ogóle nie może przewozić!
0